| SurduL a întrebat:

Heloo TPU! Sunt in clasa a 7-a si in aceeai scoala cu mine invata o fata care este in clasa a 8-a imi place foarte mult de ea de cand am hi5 mi-a lasat com... a scris ca sunt dragut...am facut rost de id ei si nu prea da semne ca ma place pe mess cand neam vazut la scoala mia zambit si neam salutat ce sa fac ca sa ma apropii de ea imi place foarte multsad

Răspuns Câştigător
| kittiecat a răspuns:

Pai din moment ce esti baiat tu trebuie sa faci primul pas...ai putea sa-i faci mici atentii(fetelor le plac chestiile astea) sau pur si simplu sa vorbestiu cat mai des cu ea si sa aflii daca aveti lucruri comune si daca si ea te place.succes.astept fundatongue

2 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Te duci si ii vorbesti, curaj.pa

| Alexander_1900 a răspuns:

Incearca sa nu faci diferenta intre o fereastra de mess si realitate. Nu-i arata multe lucruri pe mess daca inca nu ai curaj sa-i vorbesti. Incearca sa faci glumite mici ( nu exagerate ), sa fi amuzant. Ia-ti inima in dinti si du-te si vorbestei, pana la urma este tot o fiinta ca si tine. Mult curaj, succes.