| anonim_4396 a întrebat:

Sunt dezamagita de relatia care o am.de fapt de prietenul meu.M-am saturat.Ne vedem o data in saptamana,pentru ca eu lucrez.O data in saptamana imi zice sa plec la el dupa munca, si atunci ne petrecem timpul impreuna.Ne simtim bine impreuna,ceea ce ma deranjeaza pe mine,este ca el nu isi da seama ca eu sunt obosita dupa munca, si cand sunt libera in week-end nu zice niciodata sa iesim.S-a obisnuit cu faptul sa-l vizitez eu mereu.Ma doare faptul ca nu se gandeste ca am si eu nevoie sa aud "vin sa te vad azi,ai o zi libera".Sau cand sunt la el si ii zic sa iesim afara la o plimbare mereu are motive ca e obosit,ca n-are chef, dar duminica trecuta si-a gasit timp sa iasa cu o veche prietena.Nu ma simt apreciata deloc, vreau sa faca si el ceva sa fiu fericita crying(((((

8 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Iti sugerez sa ii spui lui exact aceste lucruri, sunt sigur ca le puteti rezolva happy

| h3r a răspuns:

Păi tu zici că ești obosită și că l-ai vrea lângă tine. Atunci, tu de ce îi ceri să ieșiti afară? În loc să stați amândoi acasă, tu fiind foarte obosită.

Cât despre vechea prietenă, asta e doar problema voastră. Cum vă acceptați, ce libertate vă oferiți. Asta trebuie s-o discuți cu el.
Dacă nu ești fericită, atunci spune-i ce te deranjează. Dacă vă iubiți încercați să ajungeți la un punct comun, mai lași tu de la tine, mai lasă el...și tot așa.

Dacă nu se poate, atunci relația nu își are rostul.

| DNSK a răspuns (pentru h3r):

Like pentru raspunsul asta

| h3r a răspuns (pentru DNSK):

Mulțumesc, apreciez.

| HueyFreeman a răspuns:

Ne pare rau, inca nu am descoperit tainele cititului gandurilor. Poate este mai prost de fel si nu-si da seama, iar tu te astepti sa-ti citeasca gandurile. Da-ti o palma ca sa te trezesti si du-te sa vorbesti cu el.

| SunnyDay88 a răspuns:

De ce nu-i spui si lui asta? explica-i pana intelege. daca el nu zice nica, zii tu!

nu te mai plange ca n-ai sa rezolvi nimic. fa ceva!

| CGF31 a răspuns:

Buna nury. Am citit ce ai scris tu si eram intre daca sa iti scriu sau nu.
Daca tu nu esti multumita de relatia asta de ce mai stai? Ce beneficiezi tu dupa relatia cu el? Ca il iubesti?
Iubirea se manifesta si in alte moduri, nu doar nu am chef, nu vreau, sau ca esti tu obosita.
Vorbeste cu el si spune-i ce te doare ca sigur l-ai invatat prost si sa-l dezveti e mai greu. Ce relatie e aia cand te vezi o data pe saptamana cu el? E clar ca el nu te apreciaza si crede ca tu esti fericita asa, lui unu ii convine si daca vede ca are atata timp liber ar avea timp sa isi indrepte atentia si spre alta fata. Actioneaza, nu mai lasa timpul sa treaca!
Succes!

| Madsss a răspuns:

Vorbeste cu el, altceva nu ai ce sa faci... Spune-i ce te apasa, asta este singura cale prin care poti rezolva ceva