| anonim_4396 a întrebat:

Sunt distrusa, iubitul meu m-a patrasit, a zis ca nu ma mai iubeste asa deodata, eram impereuna de 4 ani si la anul trebuia sa avem nunta am dat si bani la local deja, si acum zice ca nu ma iubeste si ca nu poate fi cu mine, m-a terminat nu imi pot reveni, mi-a zis aseara acum il tot sun si nu raspunde, nu mai suport am plans toata noaptea si acum sunt indurerata nu pot sa vad viata fara el, era tot ce imi doream crying nu imi pot reveni imi vine sa moooooooooooooooooooooooor crying ajutor cum il fac sa se intoarca la mine? inca nu imi vine sa cred am zis ca este un cosmar, il vreau inapoi altfel nu vad de ce as mai trai crying crying crying simt o durere in suflet nemarginita, aseara m-am tuns cheala de durerea din suflet oricum nu mai am pentru cine sa fiu frumoasa

13 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ce nunta, frate?
Dupa felul in care scrii si disperarea de care dai dovada, sincer iti zic ca, mai mult de 15 ani n-ai, sigur!
Incearca sa revii cu o "problema" serioasa si daca se poate, reala.

| madyddd a răspuns:

Copilu',care-i problema ta?!

| VadTot a răspuns:

Buna!
Nu vreau sa te jignesc.
dar Tu. nu de el ai nevoie ci de un Psiholog!
Intr un fel sau altul cred ca ar trebui sa priveste partea frumoasa a lucrurilor!
Imagineaza ti cum ar fi fost daca va casatoreati iar peste putin timp ramaneai si insarcinata si atunci el sa te paraseasca Cu siguranta ca ajungeai la gesturi necugetate!

| DNSK a răspuns:

Te-a lasat datorita caracterului tau! pune-te pe slabit si vorbit cu baieti pe facebook si cu putin noroc iti faci nunta la anul! bafta

| RAY a răspuns:

Toate spuneti asta in prima zi apoi a doua deja sunteti cu alti, asta e deja e ceva clascic

| ywar a răspuns:

Ma fata mea... pui o intrebare pe zi la misto si pretinzi lumii sa fie serioasa in raspunsuri? Parca ai intrebat azi ceva de penetrare, acum aflam ca esti cheala?

| Felys a răspuns:

Distrusa ai fi fost daca te mai lasa si cu un copil de mana si unul in burta,asa nu ai de ce sa fii distrusa,sigur,ti-ai facut niste planuri dar nu stii ca nu intotdeuna planurile se indeplinesc,asa a fost sa fie,capul sus si mergi mai departe,cauta-ti pe altcineva pentru care sa insemni totul si uita imbecilul care fuge practic inaintea nuntii, nici daca vrea el sa se intoarca nu e cazul ca il mai primesti, asa ceva nu se face cand lucrurile au ajuns atat de departe, cel mai bine pentru tine e sa il scoti din suflet asa cum el te-a scos din viata lui, succes pe viitor

| pietrean a răspuns:

Draga mea,acum stiu ca suferi dupa un asemenea soc. Faptul ca te-ai razbunat tot pe tine(tunsul), chiar nu-si avea rostul deoarece nu tu ai gresit.El ar fi sigurul vinovat, ca nu s-a gandit cum sa-ti aduca vestea, ca nu a discutat cu tine despre aceasta situatie, ivita asa peste noapte.Banuiesc ca nu s-a hotarat acum,asa pe nepusa masa,ci avea poate anumite dubii de mai demult.
Simti durere? Da este normal,asa ca plangi cat poti,nu-l mai cauta tu,poate cere ajutorul unor prieteni,ca sa te edifici asupra hotararii lui si apoi o sa vezi ce este de facut.
Daca ai sta linistita si ai gandi logic,poate este ceva bun in toata intamplarea aceasta inedita:nu era el cel sortit tie! Daca l-ai face sa se intoarca la tine, crezi ca ti-ar fi mai usor? Ai fi mai usor de santajat, jignit, din orice situatie, ca si-a facut "pomana" cu tine luindu-te de nevasta.NU-L MAI CAUTA TU! Lasa-l in plata lui, sa-si adune gandurile si apoi vezi ce a decis.Trebuie odata si odata sa-ti dea niste lamuriri.
Nu mai ai pentru cine fi frumoasa,pentru cine trai? Dar pentru o lichea ca el,poti sa fii? Judeca si tu ce spui!
Sa stii ca plang si eu alaturi de tine,deoarece nu este o situatie usor de trecut,dar trebuie sa te aduni,ca unul ca el, NU TE MERITA! Poate mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu, cand disparea atractia fizica si cine stie la ce calvaruri ai fi fost supusa.
Daca simti nevoia, sa-ti descarci sufletul, te astept pe "Mesaje".

| Green66 a răspuns:

Poate e mai bine că s-a întâmplat acum, era destul de rau dacă vă casătoreați și te părăsea după cateva luni. Te-ai tuns la 0? nu pot să cred...
Ai pentru cine să fii frumoasă, nu e el singurul bărbat din lume. Vei găsi bărbatul cu care să te înțelegi, care să te respecte și care să iți răspundă cu aceleași dragoste pe care tu i-o oferi.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Calmeaza-te,nu mai dispera, cu timpul ai sa gasesti un altul mai bun, la mine cel putin asa s-a intamplat dupa ce am fost parasit.Numai bine!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

"Dupa felul in care scrii si disperarea de care dai dovada" si eu te-as fi parasit...

| hädÿsë a răspuns:

Poate a intervenit o alta fata happy.
Daca nu te mai cauta da-i pace, nu vad rostul happy Si stai linistita, baieti ai de unde alege.

| AiriTeodora a răspuns:

Prima intrebare: cati ani ai? A doua: consideri ca erai pregatita sa faci acest pas? Pentru ca e posibil ca dupa ce v-ati fi casatorit sa descoperi ca de fapt nu erai pregatita. Desigur, nu e frumos ce a facut. Iar faza ca nu te mai iubeste nu e de ieri de azi. Eu cred ca el vroia sa va despartiti de mai demult. Oricum, poate intr-un fel e mai bine ca s-a terminat acum decat dupa casatorie cand e posibil sa va fi dat seama ca nu a fost o decizie buna. Si e pacat ca te-ai ras in cap. Sunt multi baieti in lume asa ca sigur vei gasi pe cineva care sa merite. Nu toti baietii sunt magari. Acorda-ti timp sa treci peste incercarea asta si vei fi mai bine.