| MrsDraculescu a întrebat:

Il urasc. L`am urat de cand m`am nascut.Il destest, pe tatal meu! Pana acum nu a facut ceva atat de grav, dar astazi[acum 10 minute ] a incalcat limita... s`a terminat il urasc mai mult decat l`am urat vreodata! mi-a incalcat spatiul PERSONAL, si mi-a confiscat placa MEA de par.NU ARE ABSOLUT NICI UN DREPT SA FACA ASTA! [parerea mea prprie si personala].
Ochii mi s`au inosit si nu mai suport, nu plang de durerea[desii m`am zgariat cu putere pe brate], plang de nervii.IL URASC!
Nu mai stiu ce sa fac! crying
parca m`ar ura si el, parca o face intentionat!
Sa va povestesc mai pe larg:
seara trecuta am facut baie si nu am asteptat sa mi se mai usuce parul si m`am culcat cu el asa! si dimineata imi statea ondulat[cum ar trebui el sa fie de fapt], stie ca mie nu imi place[mi-ar placea mai mult sa fiu cheala decat cum sunt, mai pe scurt MA URASC], si vine el la MINE IN CAMERA si face : Am hotarat sa iti confisc placa! [ asa din senin]. eu cum nu sunt ascultatoare am zis clar si raspicat nu ai nici un drept! si de atunci a inceput adevaratul cosmar!
Nu mai vreau sa stgau acasa la mine, vreau sa plec undeva departe. intr-un loc linistit unde sa fiu doar eu >8-
Imi pare rau pentru. greselile gramaticale, sunt prea nervoasa ca sa mai corectez.
Va rog, nu va cer sa imi spuneti iarta`l, pentru ca nu se va intampla asta!
Vreau niste sfaturi, va rog sad

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Nu mai vorbi asa de tatal tau...
Si mie mi-a facut rau(situatia mea e de o mie de ori mai grava),si eu am zis lucruri din astea despre el, dar nu le-am si simtit, ca doar e tata si tot il iubesc orice-ar fi.

Ceva de genul am petit cu mama.Cu telefonul.Mi-a dat 2 palme, una dupa alta si mi-a luat telefonul.Ca cica toata ziua eram cu el in mana, si ii mai raspundeam obraznic cand se lua de mine.Am urlat putin si...tot eu am cedat.M-am gandit mai bine,mi-am cerut scuze,si mi l-a dat dupa multe insistente din partea lui tata,ca altfel...
Asa si cu placa ta.Te inteleg ca ai nevoie de ea, dar fii mai relaista putin, si gandeste-te si la binele tau.Parul o sa se spicuiasca fff usor,se degradeaza, se arde, si intr-un final ramai cu 3 fire de la atata intins.Fii desteapta,gandeste-te si la viitor,cand o sa il vrei asa ondulat si frumos si n-o sa mai ai de unde.
Mai prinde-l,fa-ti-l coc,pune-i accesorii, poti sa-ti faci n coafuri, iti trebuie doar imaginatie.Placa redu-o, la maxim de 2 ori pe saptamana...
Si cu parintii,inarmeaza-te cu calm,explica-le, incearca sa discutati, nu sa va certati cand apare o neintelegere.Mai rau pui paie pe foc altfel.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si tu ai reactionat destul de rau taicatu are motiv sa iti confiste placa de par sa nu crezi ca a facut-o asa ca a vrut intreaba-l de ce a facut asa ceva.

| Karinakari99 a răspuns:

Nu ai ce-i face, e tatal tau.Trebuie sa-l accepti asa cum este. Face asa doar pentru binele tau.N-ar trebui sa-l urasti, ci sa-i fi recunoscatoare.

| DonCorleone a răspuns:

Pai ar trebui sa incetezi in a te zgaria pe maini si sa plangi pana ti se inrosesc ochii
se vede ca esti o fata foarte rasfatata (cu plansul nu obtii nimic, ba chiar enervezi mai mult omul )
ar trebui sa nu il mai urasti
pentru ca dumnezeu te pedepseste si iti spun PARINTII SUNT CEI MAI BUNI PRIETENI AI NOSTRII
dar vad ca tu o iei chiar invers
tie ti-ar placea sa ta urasca propriul tau copil care iai cumparat haine mancare placa de intins parul etc. (nu cred ca ti-ar conveni)
te simti tu prost dar gandeste-te la el cum se simte. ca nu il iubeste propriul copil

ar trebui sa te duci la el sa ii ceri scuze si sa ii spui sa o luati de la inceput
sigur va intelege!
eu iti doresc multa bafta si sper ca te-am ajutat
pace in familie happy

| cosmin21 a răspuns:

O meriti, esti o copila prea rasfatata, mai ascultati si parintii ca nu e totul asa cum vrei tu.

| georgy30 a răspuns:

Woow,pai nu stiu ce sa zic dar ...ai un tatic cam enervant.Acum, nu poti sa stai si uh o zi fara placa?

| florina_1546 a răspuns:

Nu il baga in seama lasa-l sa vorbeasca iar can isi da seama ca vorbeste singur te va lasa.iar daca vrei sa te muti muta-te departe de ei la bunici sau veri etc...winking