| Ella27 a întrebat:

Ma simt groaznic. am o durere imensa in suflet. Aseara iubitul meu s-a despartit de mine dupa 8 luni de relatie. Acum 1 luna a intervenit si prietena mea, a inceput sa-l placa si se dadea la el muuut. Am inceput sa am crize de nebunie si gelozie.El a descoperit niste prietenii mai vechi de-ai mei care m-au placut.dar nu a fost nimic intre noi. Acum cateva zile el a treminat-o cu prietena mea pentru noi ..ca sa nu mai existe certuri, dar avea un comportament de indiferent fata de mine. Asa ca ieri i-am zis "ori iti schimbi comportamentul ori faci ce vrei cu viata ta " plus ca am mai adaugat eu pe acolo niste chestii... ca nu ma iubeste si nu tine la mine si cred ca asa e deoarece nu mi-a mai spus ca ma iubeste de vreo 3-4 luni de zile. Aseara a decis sa se desparat de mine, mi-a zis ca nu exista incredere in acesta relatie si ca nimeni nu e fericit, am incercat sa salvez relatia, dar nu.a spus ca nu mai poate sa suporte tot ce s-a intamplat. In momentul de fata ceva din mine inca mai spera ca se va intoarce ..chiar daca el spune ca nu. Va rog, nu stiu ce sa fac. ma sit distrusa. oare sa mai incerc sa se intoarca sau ..nu?

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Uită de el și bucură-te în continuare de viață. Nu l-ai apreciat de la început, iar acum când l-ai pierdut ți-au venit mințile în cap.
Sunt peste 7 miliarde de oameni pe acest pământ, nu este ultimul om.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai ce sa faci. Crizele de gelozie probabil l-au exasperat. Alta data sa ai grija ce prietene-ti alegi.

Răspuns utilizator avertizat
| drogh a răspuns:

Nu poti sa uiti asa de usor de el. Inima nu permite sa deschida portile pentru iesirea lui. Timpul pe care l-ai petrecut cu acest baiat ti-a oferit atasamentul care nu-ti da pace si nu te obisnuieste cu absenta lui. Daca ai vazut ca nu mai merge, ca totul incepe sa se stinga usor, usor... nu ti-ai dat seama ca nu mai are nicio noima sa reaprinzi focul? Lasa totul in voia destinului, toate vor trece, chiar si aceste crize si suferinte care iti inunda tot corpul.Vei descoperi ceva mai bun decat fostul si atunci vei realiza ce bleguta ai fost ca te-ai strofocat atat pentru nimic!

| Țoglă a răspuns:

Uită de el.

| lex79 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu mai e fericit nu mai ai ce-i face. nu il poti tine cu forta intr-o relatie in care nu se simte bine. si nici tu nu te simti bine, nu cred ca iti face placere sa ai atatea indoili si sa te certi.
e mai bine asa, chiar si pentru tine.
respecta-i decizia.
ar fi culmea acuma sa-l asaltezi cu si mai multa agresivitate, de parca nu ti-ar fi spus ca i-a ajuns.
si tu i-ai spus ca ti-a ajuns, i-ai dat de ales(ceea ce e foarte bine), faptul ca nu iti place ce a ales, asta e, cauti unul care sa te iubeasca si sa-ti fie devotat.

| suntsieupetpu a răspuns:

Pai.daca el chiar te iubeste si nu poate sta fara tine, stai linistita nu te mai agita se va intoarce :3 iar daca nu se va intoarce si isi va gasi pe altcineva, probabil ca a vrut pe altcineva si nu ai avea de ce sa fii suparata pentru ca asa iti arata ca nu te merita. Si eu sunt extrem de geloasa si ii interzic multe lucruri iubitului meu si inca e cu mine, deci daca te iubeste poate sa faca si sacrificiiwinking