| GinglindSummer a întrebat:

Sunt fata.A inceput sa-mi placa de baiatul cu care prietenesc.Ii dau de inteles si eu nu inteleg ce se intimpla. Aveam o problema de rezolvat si el imi spune printre altele ca comunica la fel de bine ca cu mine inca cu citeva fete, dar tine cel mai mult la mine.gata.Ce sa inteleg eu din nebunia asta! trebuie sa il evit? Nu stiu cum ar reactiona la sinceritatea mea (daca o sa-i spun). o sa se relaxeze ma gindesc eu, o sa ma creada deja neinteresanta. sau nu stiu ce sa fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul ti-a spus ca, desi se intelege bine cu mai multe fete, te prefera pe tine.
Ce nu ai inteles? Lui ii place de tine si asta a incercat sa-ti spuna!
Acum, tu hotarasti ce vrei sa faci cu el!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Pai tie iti place de el, iar el saracul te trateaza ca pe o simpla amica, nu face nicio diferenta intre tine si celelalte fete cu care comunica. Eu zic ca nu este bine sa-i spui ca-l placi, eu am facut asta candva, tot in vremea adolescentei si apoi am regretat amarnic decizia luata pentru ca atunci in acel moment baiatul m-a ingnorat total. Dupa 5 ani insa era altceva, mi-a dat de inteles ca ma place prin vorbe gen "noi avem mai multe de vorbit, suntem pe aceeasi lungime de unda, sa visez frumos si ce visez sa strang in brate si sa fac ce-mi spune inima in privinat sentimentelor). Ce sa-ti spun? E complicat sa dau sfaturi, pentru ca am fost si eu in situatia ta, am iubit si eu si am ramas oarecum cu ochii in soare dupa ce am marturisit ce simteam. Acum nu sunt toti baietii ca cel pe care eu il placeam, ca dupa ani de zile cand nu vorbesti cu el, sa nu te uite si mai mult sa-ti trezeasca niste amintiri si sa vorbiti din nou de sentimente.
Eu iti urez multa bafta, sa fii calma, rationala, sa nu te grabesti niciodata cand iei o decizie. Mult succes!

| baiatbunn a răspuns:

Ca sa il faci si mai curios si satras de persoana ta vorbestei despre strap-on si despre faptul ca ti-arp alce sa il folosesti pe el....sigur o sa ii se para ceva kinki si il vei face curios!

| lulutza13 a răspuns:

Intai scrie si tu ceva coerent... dupa aia asteapta raspunsuri!