| theEC a întrebat:

Am o problema cu memoria(de fapt nu stiu daca e de la memorie),sunt lucruri care nu le inteleg iar apoi le inteleg,insa dupa aceia ma gindesc mereu la acele lucruri si le inventez de la inceput(inventez bicicleta).De exemplu eu lucrez in Photoshop si incep sa analizez fiecare lucru,iar apoi ma gindesc la ele din nou si asa in continuu chiar daca le-am inteles,insa asa se intimpla si in general.E de la memorie? Ce ar trebui sa fac, sa-mi inbunatatesc logica? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să numai faci photoshop și să pui mâna pe carte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce e rau in asta? Plus ca nu are nici o legatura cu memoria.

| DraudeS a răspuns:

Nu prea te-ai facut inteles. In principiu nu ar avea ce problema sa ai. Dar pentru calmul tau psihic, fa o consultatie la un medic psihiatru si acolo vei rezolva orice problema.
Sanatate!

| MitroKta a răspuns:

Consulta un psiholog- sa iti prinda bine. La psiholog nu se duc doar oamenii deplasati, ci si cei care au nevoie sa se convinga ca sunt ok. Deci, du-te, nu e nimic nelalocul lui daca incerci!

| Liviu4you a răspuns:

Nu ai nimic, e perfect normal. Spui ca lucrezi in Photoshop; e normal sa reconstruiesti atat mintal cat si propriu-zis un anumit obiect. Ca sa-ti mai dau un exemplu, iti pot spune ca eu cant la chitara iar cate o data recompun mintal fiecare nota a unui cantec. Iar cand spui ca te gandesti in continuu la acel lucru inseamna ca, creierul tau vrea sa fie sigur ca a inteles pe deplin sau poate ai un tic. In concluzie, e ceva perfect normal.

| theEC explică:

Pai nu e deloc bine ca eu in continuu ma gindesc la unele lucruri(o saptamana analizam de la inceput un lucru si am crezut ca-mi va exploda creierul)Acum am facut o pauza si nu mai lucrez in Photoshop si acum vad ca se inbunatateste creierul.(insa asta nu e numai in Photoshop)Multumesc tuturor pentru sfaturi! O zi buna!