| anonim_4396 a întrebat:

Sunt >fataam 15 ani si vreau sa aflu ce virsta e potrivita pentru a te dezvirgina?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Dupa 17 ani jumate, 18.
Acum e mult prea devreme,corpul tau,desi poate parea dezvoltat,nu are inca toate atributele unei femei implinite si dezvoltate complet.
Multe,foarte multe fete fac greseala sa isi inceapa viata sexuala cat sunt inca "crude",ca tine si, pe urma, se considera ghinioniste cand se trezesc pline de boli care sau le insotesc o viata sau nu le dau dreptul la viata.Cancer de col uterin,chisturi,fibroame,trompe uterine infundate,rani pe colul uterin,sterilitate,fara sa pomenesc de avorturi sau boli cu transmisie sexuala!
Nu vreau sa te speriu,dar vreau sa stii adevarul si sa fii pe deplin constienta ce faci,cand si cu cine!
Sunt fete care asteapta,nu se grabesc, isi incep viata sexuala normal si fiziologic si se trezesc cu afectiuni dintr-o imperfectiune, dintr-o anomalie a naturii.Realizezi ca daca oferi si teren propice pierderii sanatatii proprii, atunci avem de-a face cu pura inconstienta!
Nu stiu ce intentionezi sa faci si nu te judec, dar sfatul meu este sa nu te grabesti sa-ti incepi viata sexuala!
Sa ai grija de tine!

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Virginitatea nu-i o boala asa ca nu se fac recomandari!

| Sabyynna a răspuns:

Atunci cand te consideri pregatita. Si trebuie sa fie cu un baiat potrivit, care sa te iubeasca si pe care sa il iubesti. Parerea mea e ca inainte de 16 ani si jumatate sau chiar 17 ani e prea devreme. Sa nu regreti mai tarziu alegerea facuta, pentru ca este un pas important in viata ta!

| Originalone a răspuns:

La 30 de ani te mariti atunci faci si sex dupa casatorie, ca la pocaiti

Răspuns utilizator avertizat
| trăncănici a răspuns:

18,După terminarea studiilor medii, cel puţin.În loc să te gîndeşti la sex, mai bine te-ai gîndi ce faci după terminarea studiilor!

| covaci101 a răspuns:

De ce toate fetele sub 15 ani pun aceeaşi întrebare?! Găsim întrebarea asta adresată pe TPU în mii de feluri! Poate te informezi şi tu Adaada96 ce-am răspuns noi la celelalte fete!

| ladylola a răspuns:

Eu cred ca este virsta de 18 ani...
mai devreme e un minus pentru tine!

| starextremRO a răspuns:

Numai astepta dai drumul acum... daca uh crezi ca e bine...happy

| pazzaa a răspuns:

Buna! iti dau un sfat big grin bine daca vrei sa il iei in considerare! Stai linistita in "banca ta" nu te gandi acum la sex, ai timp cat vezi cu ochi, mai tarziu iti va parea rau daca incepi la varsta asta.Dar nah daca tu crezi ca esti pregatita pentru asta nah nu iti poate impune nimeni...dar da o si pe partea cealalta 1 ca ai abia 15 ani 2 baiatul cu care vrei sa faci sex merita? O.o ia si mai asteapta un pic zic eu esti prea tanara si mai tarziu o sa ti para rau... nah acum faci cum vrei tu e decizia tawinking te am popat :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te grabi! Iti zic eu, am 22 si regret k nu am mai asteptat )))) trebuie sa fii pregatita moral si fizic si alege o persoana potrivita, de incredere, care sa te iubeasca si sa fie tandru cu tine

| Prochill a răspuns:

De la 11 Dar vad ca ai depasit varsta, Dai drumu c mai astepti?