| sweetangels a întrebat:

Sunt fata iar amica mea cea mai buna are o relatie cu un barbat mult mai in varsta (are dublul varstei ei). In jur de 6 luni au stat despartiti, iar ea in acest timp a iesit cu alt baiat, batranul nefiind nici el usa de biserica. Cand s-a intors in tara, prietena mea i-a recunoscut fapta (el nu avea de unde sa afle nestiind pe nimeni in orasul respectiv) iar el a 'iertat-o' si relatia lor a continuat un an de atunci pana acum cand el a inceput sa aiba glume cu tenta sexuala cu amicele lui, iar lista prietenilor fbook geme de fete care de care mai 'bune'. Ea l-a intrebat de ce face asta in conditiile in care el a iertat-o pt trecut iar el nu face decat sa-i reproseze acum ca ea a iesit cu altul si ca ce? El sa nu se razbune? Voi ce credeti?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Exista o vorba in legatura cu un caine si un drum lung.

| Felys a răspuns:

Din start nu trebuia sa existe o asemenea relatie in care diferenta de varsta este foarte mare, mai bine incheie definitiv si fiecare pe drumul lui

| HueyFreeman a răspuns:

I-ai zis ca-i proasta? Ar trebui sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa cred, au o relatie de 2 bani, daca se poate numi relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt nu este vorba de razbunare, el a fost mereu asa si i s-a dat posibilitatea sa-si faca de cap la lumina zilei. Fata ar putea sa incerce sa ii puna piciorul in prag: termini cu toate astea si esti numai cu mine sau ne despartim. Din ce povestesti eu cred ca el va alege a doua varianta. Relatia respectiva pare oricum bazata strict pe sex si nu are nici un viitor.

| Alicezzz a răspuns:

Ce cred? Nu se respecta reciproc, nu exista incredere si nu vor ajunge intr un punct comun si favorabil!

| sweetangels explică:

#neutrino, nu cred ca e cazul sa fim ironici (cainele/calul moare de drum lung si prostul de grija altuia) Pana la urma 'Prietenul la nevoie se cunoaste' daca tot e sa o dam in citate! Nu vreau decat sa o ajut macar moral pe prietena mea orice sfaturi/pareri diferite conteaza mult pentru ea in aceasta situatie

| sweetangels explică:

#tuturor - am uitat sa mentionez ca amica mea practic si-a inceput viata intima cu acest barbat...ce nu inteleg eu si ma revolta (pentru ca, fara a fi subiectiva, nu pot fi de partea lui deloc) e ca el i-a spus clar ca o IARTA (un an de zile i-a fc viata un calvar pentru ca nu exista zi in care sa nu ii reproseze 'greseala'!) iar acum, desi se culca cu ea si nu o lasa sa isi vada de viata ei...ii repeta in continuare ca ea a gresit si ca el f.e orice miss (nu are nici bani multi, nici frumos nu-i) si ca el nu e prost! Recent le-a dat add la trei domnisoare una mai dezbracata ca alta si i-a spus prietenei mele: 'vezi? Lumea ma accepta!' laughing)...

| sweetangels explică:

#Gogosarul asta cred si eu

| AlexandraCris a răspuns:

Păi orice bărbat caută o femeie mai tânără decât el. Dacă el va găsi o altă femeie mai tânără (decât amica ta) care să i se ofere pe tavă, pe ea o va lăsa. În iubire nu există răzbunarea. Din moment ce ea atunci a ieşit cu altul, iar el acum vrea să se răzbune pe ea, după un an de zile, îţi dai şi tu seama ce mare iubire e acolo. Probabil că ei mai stau într-o "relaţie" mai mult din obişnuinţă. Iar ei dacă i se oferă şi alte oferte (adică dacă o mai plac şi alţi bărbaţi, ceea ce e imposibil să nu se întâmple) ar trebui să îl lase pe "moşulică" pentru că va avea numai de suferit. Ea va pune suflet în relaţie, iar el se va juca cu sentimentele ei. Aşa că mai bine să pună "punct" relaţiei acum, când nu va suferi atât de mult ca mai târziu.
Este părerea mea. Acum şti cum e, fiecare cu viaţa lui. Tu poţi să o sfătuieşti să se despartă de el, dacă şi tu crezi că e mai bine aşa, dar nu e sigur că ea te va asculta. happy

| xPiitiicaOx a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa rupa relatia cu el, nu are rost sa mai continue. Intr-o relatie nu ar trebui sa fie vorba de cat de mult poate unu sa se razbune pe celalt. Prietena ta ar trebui sa se invete minte si sa nu mai iasa cu barbati care au dublul anilor ei. Sper ca totul o sa se rezolve.