| SeptemberSweetDisaster a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata! Mi-a aparut ceva pe san. Ajutor!

Deci chiar am nevoie de ajutorul vostru, de ceva timp, pe sanul drept mi-a aparut ceva, langa sfarc(nu gasesc acum un cuvant mai decent) mi-au aparut doua liniute vinete un pic.Sunt extrem de speriata, mai ales ca o matusa are cancer.si...Nu stiu ce sa fac. Aaaa, si sanii ma dor doar atunci cand sunt aproape de menstra, sau cand sunt la menstra.Presupun ca e normal? Va rog dati-mi un sfat, sunt tare speriata.Va rog nu jigniti si nu va pierdeti timpul aberand.Multumesc.

10 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Nu mai fi atat de ingrijorata acele liniute se numesc vergeturi cu timpu o sa devina mai putin vizibile devenind albe dar mai bine leai trata cu crema antivergeturi happy pentru ca odata ce sunt albe nu mai pot fi tratate eventual cu operati happy. Stai linistita, iar ca te dor sanii e pentru ca cresc happy. E ceva normal sa te doara inainte de menstruatie. Fundita? :*

| andreea_9470 a răspuns:

Nu stiu, du-te la medic, el ar trebui sa stie mai bine ca noi

| lOllipOp a răspuns:

Nu ai nimic grav, majoritatea fetelor au vergeturi.(pot fi pe sani, abdomen, sau copasehappy
ele apar pe mãsurã ce sânul se dezvoltã,
Sunt niste linii rosii, la suprafata dermului, care se pot transforma în cicatrice albicios-argintii.
Pentru a preveni acest fenomen, multe femei apeleazã la masajul cu uleiuri si creme emoliente.

| Mrlove a răspuns:

Cancerul de san nu apare la adolescenti, din cate stiu eu ( poate doar leucemia) dar poate ar trebui sa te duci la doctor nu-ti fie rusine si du-te daca crezi ca e ceva neinregula cu tine, sau poti sa faci poza la vanataia aceea si o pui pe un site de specialitate, asta daca nu esti timida. oricum eu iti doresc sanatate

| Delete a răspuns:

Pot fi vase de singe sau alt ceva cel mai bine e sai spui mamei tale

| piktor a răspuns:

Va e frica de doctori sau ceva?

| HaiHui4Ever a răspuns:

Daca nu apare in interior si apare pe piele nu poate fi nodul, ala apare doar in interior.

Ar fi mai bine sa vorbesti cu mama ta sau cu un medic ginecolog, fara rusine, e o chestie cat se poate de normala

| Lady_6501 a răspuns:

Du-te la medic.
niciodata nu strica sa iti faci un control.

| MituPitu_3301 a răspuns:

Poate sunt doar 2 vase de sange mici! Vezi, daca nu iti dispar spune cuiva.Nu e rusine! Ai grija de sanatatea ta!

| maddalina a răspuns:

Este posibil sa ai vergeturi daca ca ti-au crescut sanii brusc ai slabit sau te-ai ingrasat. Cel mai usor aflii daca mergi la un medic ginecolog.Sunt sigura ca nu ai de ce sa iti faci griji.Incearca sa iti palpezi sanul sa vezi daca simti un nodul.Multa Bafta!