| anonim_4396 a întrebat:

La sanul drept, langa sfarc mi-a aparut o bubita din carne, culoarea era ca mamelonul. Asta mi-a aparut de cateva luni, am crezut ca e ceva normal. Dar in seara asta cand am vazut era umflat si mai rosu. Ce este? sad help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Tuberculii lui montgomery? apar la sarcina

| Dontaskme2004 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Am 16 ani si nu sunt insarcinata, doamne laughing

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Dontaskme2004):

laughingAtunci du-te la un doctor

| Dontaskme2004 a răspuns:

Esti cumva doctor? straight face

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dontaskme2004):

Nu, dar daca i ti zicea m din start du te la doctor că asta trebuie sa faci, ai fi zis ca intrebi aici pentru un sfat, e ce sfat vrei sa ti dam daca nu stim exact? Nici medicul nu te consultă la telefon nu? Si el vrea sa te vada sa te consulte, vede sînul el îl pipăie sa si dea seama mă e coș, este nodul, face o mamografie sa vada clar un rezultat, lucrurile astea nu le rezolvi pe TPU, astea le rezolvi in cabinet la medic, dar daca mai stai asa nici la medic nu le mai rezolvi, ca si el o sa ti zică sec, dragă e cancer. Să sperăm că nu ai asa ceva, si e doar un coș, du-te maine dimineata la medic, ca de maine toata lumea e la serviciu, si vezi ce zic adevaratii doctori, eu nu sunt doctor, si am zis in glumă sa arati sanul, sa nu te superi.Sanatate, ce varsta ai?

| anonim_4396 explică (pentru Dontaskme2004):

E doar pedofil.

| Dontaskme2004 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cancer la 16 ani? Neahh

| Luisaaaaaaa a răspuns:

Ori este un cos din acela mare, ori poate fi altceva.
Mai bine ti ai consulta mama si doctorul de familie.