| Anonym26272 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata, mi-a intarziat ciclul 14 zile. Eu sunt virgina avand in vedere ca partenerul a incercat a*** insa nu am putut sta deloc. E posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca a fost vorba de cealalta gaurica nu trebuie sa ai grija: cele doua gauri nu au legatura una cu alta. Chiar daca o faceai si ramanea lichidul in gaurica din spate nu se intampla nimic, decat daca iesea din asta si curgea in crapatura celei din fata. Dar chiar si asa, probabilitatea foarte mica.
Intrebare la Radioerevan: poti ramane gravida de la distanta? Raspuns: da, cu o conditie - distanta sa fie mai mica decat lungimea sculei barbatului.

18 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca s-a scurs lichid seminal inauntru, chiar si numai la intrare si tu erai in perioada fertila, da. N-am inteles ce a incercat partenerul. Foloseste termen admisibil.

| AlexMh a răspuns:

De ce nu iei un test de sarcina ca sa te linistesti? E cea mai simpla si sigura varianta. Sunt persoane carora le intarzie si 3 luni de zile, depinde de problemele sau modificarile hormonale ale fiecareia. Nu e ceva iesit din comun sa intarzie doua saptamani. De asta multe femei folosesc anticonceptionale, isi regleaza si menstruatia si scad si sansele sa ramana gravide in acelasi timp.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce nu ai publicat-o la categoria specifica, pentru a putea raspunde corect?

| AlexMh a răspuns:

Iti recomand ca mai ales acum fiindca sunteti amandoi la inceput, sa il pui sa poarte prezervativ. E usor sa te scapi, greu sa rectifici. Iar asta e doar un aspect.

| Anonym26272 explică (pentru AlexMh):

O sa iau un test dar cu perioada asta nu mai poti iesi din casa. sunt sigura cam 95% ca nu am cum sa fiu insarcinata deoarece nu am simptome si am scurgeri vaginale de culoare maronie si am mai avut asa ceva si in trecut, cred ca cel mai probabil mi s-a modificat perioada menstruatiei

| Anonym26272 explică (pentru CodrutElian1990):

Imi pare rau sunt incepatoare si e prima data cand folosesc acest sitehappy

| Anonym26272 explică (pentru CodrutElian1990):

Nu s-a scurs nimic. Partenerul a avut o tentativa de a n a l

| Eugen80 a răspuns:

Este posibil daca a scapat in tine sperma si nu neaparat daca a terminat.
Fa-ti un test de sarcina si daca ala iese ok, iti recomand sa mergi la un ginecolog. Daca nu iese ok, vb cu mama ta si explica-i treaba.
La varsta ta NU trebuia sa incepi sa faci nimic.

| AlexMh a răspuns (pentru Anonym26272):

Poti apela la Glovo sau alti curieri pe bicicleta, si iti iau ei de la farmacie si ti-l aduc la usa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai putut sta, cum a reușit el să te a puncte puncte? Să faci totuși un test de sarcină, căci se pare că el a reușit.

| Anonym26272 explică (pentru Eugen80):

Da stiu ca nu e ok la varsta mea, si eu sunt de aceeasi parere. chestia este ca nu a apucat sa stea nici macar o secunda pentru ca m-a durut

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonym26272):

Spuneam sa o inadrezi acolo, deoarece acolo iti da voie sa folosesti si denumirile stiintifice ale organelor si se poate discuta mai pe sleau.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonym26272):

Daca erai 95% sigură ca NU esti insarcinata numai puneai intrebarea aici, dar se vede ca esti 95% panicată, ce varsta ai?

| Adry05 a răspuns:

Din ce am citit mai jos cred că e doar ceva dereglare care-ți întârzie ciclu. când eram în juru vârstei tale mi s-a întâmplat și mie să mă mai sară ciclu câte o lună, chiar și mai mare decât tine.

| Eugen80 a răspuns (pentru Adry05):

Daca nu facea nimic si ii intarzia, era normal, daca daca ea a facut si de atunci a obs ca i-a intarziat, e normal sa se ingrijoreze.

| Anonym26272 explică (pentru Adry05):

Iti multumesc pentru raspuns! Am niste scurgeri de culoare maronii, se poate pune ca si ciclu de o dereglare?

| Adry05 a răspuns (pentru Eugen80):

Păi și unde am zis eu că n-are motiv de îngrijorare sau că e exclusă sarcina? pur și simplu i-am zis că sunt șanse să fie și altceva nu doar sarcină deci să nu se bazeze 100% că e asta. Ce trebuia să-i zic? ai făcut-o gata sarcină 100% gândește-te la nume? laughing i-am dat altă variantă

| Sofer a răspuns:

Nu te îngrijora ca nu ești gravidă.