| Jadeanndrexa1602 a întrebat:

Bună! Am o nedumerire.
Am 19 ani si sunt virgina. Am facut petting cu partenerul 2 zile la rand( ieri si azi), astazi el a incercat sa si introduca penisul, dar m-a durut prea tare si i-am spus sa se opreasca. Nu a reusit sa ma penetreze prea mult.
Eu am ciclu neregulat, luna trecuta(noiembrie) mi-a venit menstruatia pe 13, in octombrie pe 19, dar luna aceasta mi au intarziat foarte mult, suntem deja pe 29 decembrie si ciclul meu inca intarzie. Tin sa precizez ca in timpul pettingului el nu a avut prezervativ si nici nu a ejaculat, a incercat sa ma penetreze cu prezervativ si dupa inca o data fara acesta.
Intrebarea mea este: se poate sa fi ramas insarcinata chiar daca el nu a ejaculat, sunt ingrijorata pentru ca am si ciclul intarziat. Va rog un raspuns. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Ai spus ca ai un ciclu neregulat si ca nu a reusit sa te penetreze, evident fiind ca zona nu era destul de lubrificata, de unde si incapacitatea de a "intra" deci nu cred ca exista si acel lichid preseminal ce ar fi ajutat la penetrare.Da oricum, tie menstruatia trebuia deja sa-ti vina, contactul a fost ieri si azi deci ca esti sau nu insarcinata, intarzierea ta menstruala e din alt motiv. Nu cred ca ai ramas insarcinata insa cred ca ai putea alte probleme. Daca inca nu ai fost sa te vizitezi, ar fi cazul, pentru ca pot fi mii de motive pentru care ai un ciclu neregulat.Ai grija de sanatatea ta, si cat despre sex, cum esti la inceput cumparativa un lubrificator, te va ajuta mult si te va scapa de dureri.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ramai daca nu a ejaculat.
Exista internet, accesibil tuturor, chiar nu te poti informa in ce conditii poate apare o sarcina?
Cică inainte lumea era mai proasta, ca nu existau mijloace de informare!
Of!

| AnemonaP a răspuns:

Nu sunt șanse, deloc. Stai liniștita. E normal sa te doară dar cheia este sa nu renunți, așa amânați de multe ori și o veți face peste luni de zile. Încearcă sa te relaxezi, sa fii uda, preludiul sa fie lung și totul va fi ok.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca el nu a ejaculat in tine nu esti insarcinată. Întîrzîierea ciclului are altă cauză de natura hormonală o dereglare o infectie urinara, sau daca ai fost racită si ai luat antibiotic toate acestea au dus la dereglarea lui, sper ca nu ai luat pastila de a doua zi panicată ca esti gravida, ca daca ai luat pastila de a doua zi si aceasta contribuie la o dereglare serioasa a ciclului.

| Jadeanndrexa1602 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, nu am luat pastila de a 2 a zi, si nici altceva. Ma gandesc ca poate a avut lichidul preseminal fara sa observe... Pentru siguranta voi incerca peste cateva zile sa fac un test.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Jadeanndrexa1602):

Testul se face peste 21 de zile, cam pe la sfirsitul lunii ianuarie ai putea sa ti faci test.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Nu cred. posibil sa iti intarzie ciclul de la o dereglare hormonala. Iar lui sugereazai sa incerce sa te excite mai tare astfel incat sa nu mai simti durerea din cauza plăcerii si incercati si cu lubrifiant.

| Jdjdjd a răspuns:

Hei, lasă mi în privat numărul tău și îți scriu pe WhatsApp aceeași problemă am avut-o și eu în urmă cu câteva luni îți voi explica cum am procedat și ce-am făcut

| Jadeanndrexa1602 explică (pentru Jdjdjd):

Bună, ai statusul de junior si nu ti pot comunica numarul prin mesaj