| leila_4732 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 7 zile. e posibil sa fiu insarcinata? nu folosesc nici un fel de protectie cu iubitul

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte posibil. Orocum, poti face un test de sarcina din prima urina de dimineata. Daca este negativ, repeta-l a doua zi si apoi du-te neaparat la ginecolog. Un test de sarcina negativ, in absenta unei sarcini, la o intarziere de 7 zile semnifica o problema posibil grava, care trebuie neaparat investigata.

| monyk a răspuns:

Buna, vrei cumva sa ramai insarcinata? Din moment ce nu folosesti nici un fel de protectie normal ca poti ramane insarcinata. Daca au trecut 2 saptamani de la actul sexual, atunci fa-ti un test de sarcina.
Si daca nu iti doresti sa ramai insarcinata protejati-va ca e cel mai bine, decat sa iti distrugi viata pentru. o clipa de placere, ma gandesc ca nu vrei sa ramai, dar mai exista si boli cu transmitere sexuala daca nu stiai.
Poti folosi anticonceptionale sau el sa foloseasca prezervativ, de ce sa risti?!
Sunt sanse mari sa fi ramas insarcinata din moment ce ti-a intarziat si menstruatia si nici nu folositi protectie.
Pe viitor fi mai prudenta, totusi e vorba de corpul tau, de viata ta si de sanatatea ta.

| Libelle a răspuns:

Mai... ce intrebare pui sh tu.Pai normal ca daca te culci cu el neprotejat(ceea ce mi se pare o lipsa de responsabilitate totalaaa din partea amandurora)este foarte posibil sa fii insarcinata.Defapt daca nici nu ti-a venit e cam sigur ca esti. Fa un test de sarcina cat mai repede...

| Altair22 a răspuns:

Au... straight face vezi sa nu calci pe bac, sau posibil sa fie deja cam tarziu desi sper sa nu.

Din cate stiu eu, 7 zile e destul de mult sa intarzie. ( ma refer la unu regulat ) Recomand un test de sarcina sad Si pls... incearca macar sa apelezi totusi la masuri de protectie cand faceti sex p viitor.

Vorbeste despre asta cu prietenul tau. Riscurile sunt imense sad Dar daca va doriti un copil, protectia nu este impusa.

Insa dupa parerea mea, tineri fiind, merita totusi sa va protejati. E santatea voastra fizica/mentala pusa in joc happy Placerea? Costa ea mai tarziu...

| anduta160 a răspuns:

Da normal ca poti sa insarcinata
un test de sarcina este cel mai indicat apoi vizita la ginecolog

| mihaela_7412 a răspuns:

Da e posibil fa un test si vei vedea

| shishilik a răspuns:

Da, este posibil. Pentru un raspuns concret mergi la un ginecolog. El te va ajuta mai mult decat noi.

| T30D0RA a răspuns:

Ai dat-o in bara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fii proasta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun eu inteleg ca intrebarea nu isi are rostu pentru multe dintre voi dar poate ca pentru ea are rost, poate nu stie si nu e asa de experta ca unele dintre voi care o fac proasta, noi femeile trebuie sa ne ajutam intre noi nu sa ne criticam una pe alta, sa fim serioase si referitor la tine leila da este posibil si asa cum a zis si colega mea daca nu e o sarcina atunci trebuie sa consulti un medic si data viitoare foloseste o metoda pentru bine tau

| lenaloredana123 a răspuns:

Da tot ce e posibil