| ViseInCulori a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 5 zile si nu stiu de ce.Sunt destul de ingrijorata deoarece in ultimele luni mi-a venit regulat.

P. S:Sunt virgina.:d

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce te speri?
Ai o dereglare hormonale care o poți echilibra bând ceai de crețișoară (stimulent hormonal natural) sau o răceală.
Nu sunt motive întemeiate, nu există femeie care de-a lungul vieții să nu fi avut o întârziere de acest fel!
Sănătate.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Posibil sa fie doar o dereglare dar daca nu iti vine in urmatoarele zile prezinta-te neaparat pentru un control medical.Si stai imbracata sa nu racesti.
P. S-ul m-a facut sa rad.pa pa

| anaaa13 a răspuns:

E doar o dereglare.nu ai de ce sa-ti faci griji! straight face

| Claudia_1526 a răspuns:

Hei, stai linistita, se mai inampla, mie nu imi vine niciodata regurat, e vorba de organism

| hailatata a răspuns:

Cam cat ai baut de revelion? a? gandeste.

| gya19 a răspuns:

Stai linijtita daca sp ca, esti virgina, inseamna ca, e o raceala jos si din kuza asta iti intarzie. sfatul meu:mg l un dr.ginecolog,l un control j el/ea iti va recomanda un tratam.racelile jos netratate la timp pot deveni mult mai grave si devin in cele mai multe cazuri rezistente l tratam. P. S daca e primul control ginecol, orikt de rusine ti-ar fi, mg l un barbat, pentru ca fem vb foarte urat.iti sp din propria experienta, ...am iesit plangand din cab doctoriteicrying

| ioana_5435 a răspuns:

Este vorba doar de o dereglare scumpo, stai linistita.