| AnamariaLoretta a întrebat:

URGENT! Am 15 ani, inaltime 1, 70 si ma chinuiesc sa slabesc de 2 ani! Am incercat: Dieta daneza, dieta varcolacului, dieta cu orez, dieta baleriei. La inceputul vacantei de vara am avut 66 kg iar acum am 59 din cauza ca am facut foame si stiu ca nu e bine! Singura dintre diete care a mers a fost dieta varcolacului. Sport nu imi place sa fac singura. Nu imi e lene, jur! Dar nu imi place sa fac singura. Va rog sa ma ajutati, sa-mi oferiti niste informatii despre cum pot sa slabesc mai repede, trucuri, orice! Sunt dependenta deja! Toti imi spun asta! Ajutor! Va rog! Nu dau fundita pe raspunsuri si diete de 2 bani copiate de pe internet pentru ca am citit tot ce se poate de pe internet deja! Help!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Decat sa incerci fel si fel de diete nenorocite si sa asculti sfaturi aiurea pe net, mai bine ai face o vizita la un nutritionist. El va sti exact cum sa te faca sa slabesti sanatos (desigur daca este nevoie, 59 kg la 1.70 mi se pare destul de ok).

| RAY a răspuns:

Trebuie adoptat un stil de viata sanatos care sa includa proteina ca principala sursa de hrana ea obliga organismul sa foloseeasca grasimea ca energie,tu acuma arzi carbo de aia nu slabesti,recomand dieta atkins si multe fibre sanatoase,sport cardio, ridicare de greutati, mult somn, relaxare, stresul ingrasa

| Rakanishuu a răspuns:

In primul rand dietele SLABESC organismul, iar acesta, evident, nu va mai avea puterea necesara de a arde grasimile.
Prin sport slabesti mult si bine! Un prieten, de la ~90kg a ajuns la ~70 dupa ce toata vara a alergat cateva ore pe zi cu tatal lui. Nu te incapatana, mananca cat mai sanatos, bea cat mai multa apa si fa cat de mult sport poti! Du-te la sala etc. Sa vezi ca o sa functioneze daca vei fi mai stricta cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai eu n-am diete de doi bani pentru ca nu cred in diete. Vrei sa slabesti? Nu mai manca in cantitati industriale si mananca doar de dimineata si seara. Stomacul cere din ce in ce mai mult asa ca trebuie sa il inveti cu mai putin. Eu asa am slabit, si n-am facut chestia asta 2 luni si dupa m-am indopat pur si simplu asta era stilul meu de viata.

De multe ori mancam de dimineata o banana si un corn iar seara piept de pui cu salata si ceva dulce. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă în cantități normale ce-ți place, nici să nu mori de foame, dar nici să nu te mai poți ridica de pe scaun după. Evită cât mai mult sucurile și mâncărurile foarte dulci. Respectă mesele zilei.
Fă mult sport (du-te la un program de fitness dacă nu-ți place singură sau corupe-ți o prietenă să faceți jogging împreună) și odihnește-te cât mai bine.

Nu-ți mai distruge corpul cu diete luate de pe net, pentru că vezi și tu că nu funcționează.