| DiamanteleSeSparg a întrebat:

Sunt foarte suparata pe prietenul meu pentru ca nu stie sa se poarte cu o fata, nu stie sa ii vorbeasca, pe mess de fiecare data cand ma cert cu el apare din senin matusa lui cu care zice ca vorbesc eu pe mess, dar eu nu il cred, ce treaba are matusa lui sa vorbeasca cu mine pe mess? e tot el, dar nu imi place ca minte ca sa ma impresioneze sau cand mergem la un suc undeva pune o intrebare foarte jignitoare"daca ai nevoie de bani sau vrei ceva sa imi ceri mie" este un mare nesimtit, adica m-a jignit.Mama mi-a spus din start ca nu merita sa continui cu el, a zis ca de cand e cu tatal meu, acesta nu i-a spus nici macar odata chestia asta. Mi-a zis ca ea il si pocnea. Ce sa fac? Sa ma despart de el? Voi ce ati face?crying

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna. Cred ca mama ta are perfecta dreptate. Intr-o relatie de iubire, prietenie, in primul rand respectul si sinceritatea sunt termeni de baza. Grandomania, pentru ca asta se remarca la prietenul tau nu te caracterizeaza. Este prea mandru de el, imfumurat si nu te merita. Esti o fata cu bun simt, din moment ce ai remarcat asemenea calitati la el si fa in asa fel sa te indepartezi de el, pentru a nu-ti strica buna crestere si caracterul. Asculta-ti mama si gandeste-te ca nu meriti treaba asta si un asemenea baiat langa tine. Undeva ai pus deoparte, pe cineva care te merita si te cauta in clipa asta. happy
Fi mandra si nu te lasa jignita si injosita. Bani de suc sau alte placeri, ai si tu. Crezi ca sucul pe care il ofera prietenul tau este mai bun si sanatos decat ti-l poti oferi tu sau alt baiat? happy
Succes. Pup.
nana

6 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Si ce cauti tu cu un dobitoc ca asta?laughing

| IooMar a răspuns:

Poi trebuie sa vorbesti cu el, sa ii spui ca se poarta foarte urata cu tine si tu nu meriti asta, si ii spui ca daca nu se schimba te desparti de el si cautit unul care sa te merite si sa te placa exact asa cum esti si cum meriti.Succes!

| anonim_6612 a răspuns:

Dupa parerea mea mama ta are dreptate daca face asa inseamna ca este un nesimtit nu stiu faci ce crezi tu big grin SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el si fa-l sa inteleaga ce vrei tu.winking Daca nici asa nu merge... Pupucii big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ai derptate, nu se face asa ceva si nici nu se spune persoanei iubite asemenea lucruri. El nu reuseste sa te impresioneze cu nimic, nu face decat sa minta si sa se dea important, sincer nu cred ca ai nevoie de o asemene persoana langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubesti pe cineva, il si respecti. Fara, nu prea se poate. Nu-i permite sa te jigneasca sau sa fie nesimtit cu tine. Spune-i tot ce ai de spus si va intelege. Daca nu va intelege, inseamna ca nu merita. Si ca trebuie sa cauti in alta parte.