| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu sau ex-ul nici nu stiu cum sa-i spun, de la un timp ma ignora straight face, nu mai vorbeste cum mine abosult de loc. L-am intrebat pe prietenul lui cel mai bun daca stie ceva de el.Si mi-a spus ca n-are chef sa iasa afara.Pe mess mereu status ca se joaca cs straight face. E atat de ocupat ca a uitat de mine.Eu plang si sufar si el se joaca cs.Cand i-a zis prietenul lui ca sunt suparata pe el a inceput sa rada. Mie mii se pare bataie de joc.Acum e pe mess nu are nimic la status da` nici ca vrea sa vorbeasca cu mine. Ce sa ma fac sad?

Răspuns Câştigător
| Psihologul a răspuns:

Uite ce te faci.
Ii dai un termen limita. Ii trimiti un mesaj sau faci ceva sa te asiguri ca va citi sau va auzi. Spune-i ca daca intr-o saptamana nu da nici un semn el nu va mai auzi de tine. Si daca chiar nu da nici un semn atunci fa tot posibilul sa nu mai auda de tine. Sterge-i numarul, da-i ignore, scapa de el cat mai repede. Iar de aici poti trage o singura concluzie. NU tine la tine.

Daca iti va raspunde, si va da un semn ceva, inseamna ca ii pasa. Atunci il iei frumos si discuti cu el. Ii spui tot ce te-a suparat, fara retineri, direct verde in fata. Ii spui ca te-a deranjat comportamentul lui si ca nu vrei sa mai faca asa. Te descurci tu.

Sper ca te-am ajutat, ai grija de tine (Daca ceva nu e ok lasa-mi un mesaj privat). Sanatate si ceau!

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai daca e fostul tau prieten de ce te mai deranjeaza asta? Nu mai stai cu el, e capitol inchis din viata ta.Crezi ca lui ii pasa daca suferi dupa el? Nu

| anaid a răspuns:

Este clar ca vrea sa se desparta de tine dar nu are curajul suficient sa iti spuna astahappy
dar un lucru e sigur nu merita!
eu spun sa ii faci pe plac si sa ii dai papucii e cel mai bine pentru tinehappy

Răspuns utilizator avertizat
| DaNiiiiiiiii a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate ar fi mai bine sa ii arati si tu ca nu iti pasa.