| Sara2 a întrebat:

Sunt foarte timida si am mult de pierdut in viata, toata lumea imi spune sa nu mai fiu asa, dar nu reusesc crying, ce sa fac? cum inving timiditatea? am umblat peste tot mi-am facut multi prieteni dar tot timida sunt (am 24 ani)

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Daca la 24 de ani esti timida atunci e foarte gravsad vb foarte serios, trebuie sa te deschizi altfel vei ajunge bataia de joc a tuturor, in viata asta unde toata lumea e rea trebuie sa fii foarte puternica sh sigura pe tine.

| Ирина19 a răspuns:

Incearca sa fii mai indrazneata, vorbeste mai mult, gaseste teme de discutii, comunica cu prietenii cit mai mult, fii vesela mereu, ride de la glumele altora, incearca sa te distrezi cit mai mult, pacat sa fii atit de timida, pierzi multe in viata.Bafta!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu incerca sa nu mai fii timida.Nu va functiona, asta o stiu si eu. Cel mai bun lucru e sa fii tu insati si sa te lasi purtata de val. Spre exemplu, in momente tensionate imi zic mereu"Traieste clipa"nu stiu de ce, dar ma face sa ma calmez si sa fiu din nou euforicahappy
Incearca sa combini timidatea cu putina tandrete si seductie.
Ca sa fii seducator nu trebuie neaparat sa nu fii timid.
Mult succes!:*:*:*

| εїз a răspuns:

Păi, înfruntă realitatea. Încearcă să ţi şi tu pasu cu moda, încearcă sa araţi că poţi, să te bagi in diferite chestii, să nu mai fi timidă, incearcă să faci ceva de care îţi este ruşine, şi ai să vezi că o să învingi această "boală". Ţine minte vorba asta : " Cu ruşinea mori de foame! "

| roxy_7432 a răspuns:

Timiditatea are si ea avantajele ei daca sti cum s-o controlezi sau s-o folosesti in functie de imprejurari sau persoane.Eu am intalnit tineri care prefera sa abordeze oameni timizi si cu bun simt.Cred ca oamenii timizi sunt cei mai atragatori oameni, mai ales daca ii ajuta putin si dotarile naturale.

| pitica_6943 a răspuns:

Buna, eu am 14 ani si desi pare amuzant cred ca am un sfat, am avut si eu problama ta pana in clasa a IV, cred, dar o prietena mi-a spus ca daca esti timida fetele fitoase vor face ce vor din tine prietena mea este acum in Italia. ma rog s-a mutat cu familia dar nu cred ca asta te intereseaza uite sfatul meu : daca simti vreodata ca te intimidezi gandeste-te ca pierzi multe cu acest lucru respira adanc si infrunta situatia oricum ar fi ea, sper sa fiu de folos si sa auzim de binewinking. pa-pa kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soro pisicile nu sunt timide, ci di potriva! nu iti fa grij vb cu un pshiolog o sa te ajute, ai incredere.

mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisica iti va trece si timiditatea sau poate asa esti tu, nu neaparat e ceva rau in asta. timiditatea o compar cu o inocenta a firi asa ca nu e ceva rau ca esti timida. mie-mi plac fetele putin mai timide.subsemnatul calin dragos -satu mare