| ZambetDeGheata a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 4 luni si el spune ca ma iubeste, Desi uneori pare ca inca se gandeste la fosta lui prietena cu care a fost 2 ani, el neaga. Ideea e ca prietenii mei care il vedeau cu ea imi tot spun ca, cu mine se comporta diferit fata de cum se comporta cu ea (diferit in sens nagativ, ei ii cumpara multe cadouri, vorbeau la telefon incontinuu...). Nu stiu cum as putea afla daca inca mai simte ceva pentru ea sau nu. Au trecut cam 6-7 luni de cand s-au despartit happy

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Dacă a iubit-o cu adevărat, mai mult ca sigur nu a trecut peste în totalitate şi nu e complet "vindecat" în urma despărţirii. Tu nu compara relaţia ta cu el cu relaţia ei cu el, pentru că nu are cum să fie identică, orice ar fi. Tu eşti diferită de ea, iar tot ce poţi face e să fii o persoană înţelegătoare, să nu-l presezi, să-l ajuţi să evolueze şi să-l faci să te iubească pentru felul tău de a fi. Sincer, nu cred că te iubeşte încă. Te place, ţine la tine, dar nu te iubeşte. Poate pe viitor te va iubi, dar ai mare mare grijă să nu ajungi să suferi inutil... Dacă simţi că nu se poate dezlipi de amintirile cu fosta şi trăieşte în trecut neglijându-te pe tine, mai degrabă mergi pe drumul tău.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal sa se mai gandeasca la ea din moment ca au fost impreuna 2 ani, tu fi optimista...sunteti impreuna de atatea luni de zile si asta inseamna ca simte ceva pentru tine

| neutrino a răspuns:

Daca tu nu ai pus o intrebare, iti pun eu: ce te indreptateste pe tine sa spui ca el este iubitul tau? Sa nu spui ca dupa 4 luni va iubiti ca doi nebuni, ca ai spune o prostie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Daca a iubit-o mult si au fost impreuna 2 ani probabil ca trecut greu peste despartire si inca mai simte ceva pentru ea :-| poate ai face bine sa vorbesti direct cu el sa vezi ce reactie are, sa te uiti la el in momentul ala sa vezi daca se schimba la fata, daca evita contactul vizual cu tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mereu vei compara relatia ta cu fosta lui relatie, niciodata nu vei fi fericita si mereu vor aparea divergente intre voi.
Nu stii ce a simtit pentru ea, nu stii cum a fost relatia lui, iar daca el nu iti spune toate astea, nu trebuie sa il presezi si sa crezi ca mai are sentimente pentru ea.Ai incredere in el.O relatie stabila pe asta se bazeaza.
Nu mai intreba lumea cum a fost cu ea, axeaza-te pe prezent si fiti fericiti.
Poti deschide un subiect legat de asta, dar sa stii ca ar putea fi foarte incomod.

Succes

| WhiteLover a răspuns:

Deci scurt si fara suparare:logic ca mai tine la ea.au fost totusi doi ani, si din moment ce se comporta atat de frumos, inseamna ca a iubit-o mult...nu ai ce sa faci, doar sa ii spui ca tu nu esti cu el ca sa ii ti locul ei.ori se implica in relatia voastra, ori dragostea cu sila nu se poate...nu merge asa, sa se gandeasca la ea in timp ce e cu tine.

| Ping_Ningea_1979 a răspuns:

Dacaa iubit o cu adevarat inca mai poate avea sentimente pentru ea. daca a fost apa de ploaie ce a simtit inseamna ca numai are sentimente... in cazul meu a fost simplu: am crezut ca o iubesc dar o simteam ca pe o povara greu de suportat de dus, era isterica, nestatornica, neserioasa...pana in momentul candam zis gata!
l-a scurt timp am intalnit iubirea vietii mele. m-am indragostit de ea de cum am intalnit-o! si asta s-a intamplat la 2 luni dupa ce am rupt legatura cu fosta pers. ce avea comportament de maidan. in cazul vostru depinde ce sentimente a avut....eu am vrut doar sa scap de ea; era o povara greu de dus.