| ynacuf a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 4 lunibig grin, ne intelegem foarte bine.Problema e ca atunci cand ajugem sa facem dragoste:X, nu ma "incalzeste" exact asa cum mi-as doristraight face, si de aceea nici eu nu pot sa-l faca sa se simta capabil de a continua.Nus stiu cum sa-i spun aceste lucruri sau cum sa-i sugerez:-s, chiar vreau sa fie totul bine si ca aceste neplaceri sa nu ne aduca in pragul unor discutii de care nu avem nevoiehee hee...Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i pur si simplu ce-ti doresti, fara jigniri sau reprosuri, vorbiti cinstit. E dificil, fiindca relatia dureaza de prea putina vreme. Voi ati trecut peste multe etape si ati ajuns mult prea repede in pat. Dupa 4 luni de relatie inca nu exista sentimente, intimitate, incredere suficienta. Luati-o mai incet, o sa va omoriti relatia grabindu-te atat.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el! Asa e normal.Altfel cum vrei sa stie saracul?

| HBK a răspuns:

Pai spune-i problema verde-n fata, pan' la urma cu totii vrem sa ajungem la un moment dat la apogeuhee hee

Răspuns utilizator avertizat
| adrian_3467 a răspuns:

Pfff am avut si eu discutii de genul asta. Cel mai simplu, iti faci curaj si ii explici direct ca vrei asa si asa. Vezi cum reactioneaza s-ar putea sa fi uimita sa vina si el cu idei si de aici incepe o adevarata telenovela. Spor happy

| albinuta_2886 a răspuns:

Spune-i ca nu iti scarpina indeajuns mancarimea.

| danaG a răspuns:

Pai raspunsul cel mai bun e chiar in intrebarea ta:cum sa ii spun? pai daca va intelegeti atat de bine inseamna ca nu aveti probleme de comunicare=trebuie sa ii spui exact cum ne-ai scris si noua! ca sa fiti amandoi satisfacuti trebuie sa va cunoasteti bine si din pct de vedere sexual! si nu va puteti cunoaste daca nu vb! pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul succesului este comunicarea deschisa fara sa te simti inhibata de nimic.Ai grija cind ii explici cere-i intelegere sa nu cumva sa creada ca il faci neexperimentat.