| htcwildfire a întrebat:

Eu si prietenul meu suntem impreuna de un an. Ne intelegem perfect,ne iubim enorm,si de ceva timp vad ca tindem amandoi sa avem anumite discutii mai intime,care duc spre un apropo la a o face pentru prima oara, dar niciodata nu a fost ceva serios. Eu am 15 iar el 16 ani,nu spun ca ma grabesc,dar avem multe ocazii de a face asta,nu stiu ce sa zic,el nu e genul care sa ma oblige sa facem asta,sau ceva...Dar m-am pus pe ganduri. In trecut am mai avut cateva momente mai intime,dar s-ar rezumat la un preludiu,nimic mai mult. Stiu ca n-ar trebui sa ma grabesc, dar ce spuneti?

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Daca aveti o relatie de lunga durata si stabila, ai incredere in el si va iubiti reciproc, de ce nu?
E un sentiment placut sa te daruiesti trup si suflet persoanei pe care o iubesti cel mai mult in viata, asta face ca totul sa fie special, in plus va uneste. mai ales ca vei fii doar a lui iar el va fi primul baiat din viata ta.
Nu conteaza varsta, conteaza sa te simti tu bine, sa fii bine din punct de vedere sentimental si mental, sa fii sigura, sa iti doresti asta!

| LovelyMan a răspuns:

Nu ar trebui sa te grabesti deloc, ai tot timpul in față. Mai așteaptă macar 1 sau 2 ani pana te mai maturizezi putin. Si este important sa fii sigur ca e din iubire din ambele parti pentru ca atunci este cel mai frumos.

| Alicezzz a răspuns:

Draga mea, momentul cand, cum si cu cine numai tu poti decide, cand este pregatita sa faci pasul si simti asta atunci actioneaza fara regrete, acum ai 15 ani nu iti spun ca este bine sau rau, totul depinde de tine, de sentimentele tale si decizia iti apartine si nu te grabi! Ai timp sa te convingi daca el este cel care merita sa fie primul in viata ta, ai tot dreptul sa te gandesti si sa te razgandesti, dar actioneaza doar cand te simti pregatita!

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti, la doar 15 ani organele tale genitale nu sunt destul de dezvoltate si poti avea probleme de sanatate mai tarziu.
Sti ca inceperea vietii sexuale sub varsta de 18 ani favorizeaza aparitia cancerului de col uterin?
Cauta pe net mai multe detalii si o sa vezi ca ai sa-ti schimbi parerea!

| einenebun23 a răspuns:

Totul depinde numai si numai de tine. Daca tu te simti pregatita sa faci acest pas atunci fa-o. Dar daca inca ti-e frica sau ai o anumita retinere atunci mai asteapta.

| princess004 a răspuns:

Parerea mea e sa nu te grabesti. deoarece cu cat te pastrezi mai mult cu atat vei fii mai apreciata:*:*

| AndutzaTa a răspuns:

In primul rand ambii sunteti mici, zic eu, dar fiecare cu dorintele lui! Asa ca in primul rand ganditi-va bine si luati in calcul si consecintele!