| theStar a întrebat:

Desi suntem de 2 saptamani impreuna, prietenul meu nu vrea sa ne sarutam franch si nu stiu dc? cum sa-i spun ca vreau sa facem asta sau sa-i dau de inteles?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E cam devreme, probabil el avea in gand o relatie de durata cu tine, nu o aventura consumata pe scurt.

| Dizzydizz a răspuns:

Poate nu stie sau ii e frica sa nu razi de el, ew stiu
Ial prin surprindere tu
pune l sa inchida ochii, si sarutal in asa fel inkt sa iasa sarutul acela frantuzesc pe care il vrei utongue
spor

| Farcas a răspuns:

Hmmm, cam ciudat caci tuturor baietilor le plac asta. Poate ca nu a mai facut`o pana acum si ii e teama sa nu te dezamageasca. Ia tu initiativa si saruta`l mai pasional si spune`i sa te lase sa invatati impreuna, sa nu`i fie rusine caci nimeni nu se naspa invatat.

| vlaaddd a răspuns:

Poate nu stie si nu vrea sa se faca de ras.
Spune-i ca il inveti tu.
Incearca asa:
Cand va pupati, du-te incet incet cu limba si vezi cum reactioneaza.

| Blue_2059 a răspuns:

Pur si simplu, îi e teama pentru ca nu a mai incercat niciodata.
Dar trebuie sa'si ia inima in dinti intr'un final.
Spune'i sa nu se simta jenat, e ceva normal.
Cand il saruti, incerca sa apelezi si la french kiss.
Daca nu stie nici unul dintre voi, va ajutati unul pealtul, deci nu'i problema.
Succes!

| Puffulets ♥ a răspuns:

Nu`i zi nimica. Daca nu vrea.inseamna ca nu a incercat niciodata, nu stie si ii este rusinehappy I`al tu pe neasteptate si saruta`l :*. In chestia asa nu este nimic de invatat! Just do it! Bafta.

| CarLa_7372 a răspuns:

Fa tu primul pas, iar daca nici atunci nu vrea, intreaba-l.Trebuie sa aiba un motiv sau poate nu stie si ii e frica thinking depinde de varsta

| girllll a răspuns:

Atinge-i usor buzele cu limba si vezi cum reactioneaza

| mistikk a răspuns:

Waw aia da relatzie nu incerca sai explici prin cuvinte pur si simplu du-te la el si fa tu primul paskiss

| rotaruia a răspuns:

Pur si simplu, te duci la el si-i spui direct "vreau sa vorbim ceva, dar vreau sa fii serios..." si ii spui. niciodata nu incerca intr-o relatie sa-i dai celuilalt ceva de inteles... ca daca nu se prinde nu se mai intampla nimica. vorbeste cu el direct tot ce ai pe suflet si gata. asta-i cel mai important lucru intr-o relatie.

| Copil.rouz.:x a răspuns:

Probabil ca nu stie sa sarute.happy.
Cel mai bine ar fi sa-l inveti tu.kiss

| ghitza_2903 a răspuns:

...sau poate ca ii este scarba.