| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 5 luni si este prima relatie intr-adevar serioasa pe care o am. Simt ca ma iubeste, gesturile lui asta par sa spuna, dar mi-e teama sa nu ma insel (mi s-a mai intamplat sa interpretez gresit), deoarece pana acum nu mi-a spus-o. Credeti ca este cumva prea devreme? Parca nu as face eu primul pas, imi doresc sa aud marturisirea aceasta mai intai de la el. Ma gandesc sa il intreb "Ce simti pentru mine?" insa stiu ca intrebarile de genul asta ii cam agaseaza pe barbati. As vrea sa stiu ce parere aveti de situatia mea si cum a fost la voi, cine a spus primul "te iubesc" in relatie si dupa cat timp?

Răspuns Câştigător
| StarDust a răspuns:

Daca tu simti ca il iubesti spune-i asta. nu stiu dupa parerea mea .trebuie sa astepti sa iti spuna el te iubesc nu sa-l intrebi u "auzi ce simti pentru mine?" pentru ca se va simti incoltit. te iubesc spui cand simiti cu adevarat. sau ma rog eu atunci spun.
oricum se pare ca acum "te iuebsc-u" asta este trantit repede. si in cele mai multe cazuri crezi ca dupa o luna el /ea te iubeste. ma rog. poate fi si dragoste la prima vedere. dar nu cred ca ajungi sa iubesti cu adevarat o persoana decat dupa ceva vreme. la voi sunt 5 luni. daca simiti asta marturiseste-i. nu ai nimic de pierdut big grin

multa bafta

5 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Nu cred ca se poate vorbi de iubire... poate sunteti foarte indragostiti, tineti unul la celalalt... dar ai fi in stare sa faci orice pentru el? Ma indoiesc...Ai putea sa-i spui ca iti place sa va petreceti timpul impreuna, ca te simti bine in compania lui... dar, eu te sfatuiesc sa mai astepti putin, macar pana te vei convinge ca si el simte ceva pentru tine, altfel sa nu fii surprinsa daca brusc va deveni un figurant si va avea mereu cateva obiectii in ceea ce te priveste.Unora...li se urca la cap!hee hee

| www a răspuns:

Daca tu simti ca te iubeste, poate chiar te iubeste, 5 luni sunt 5 luni deci sigur tine la tine, nu e prea devreme deloc.
Sincer nu cred ca e cazul sa il intrebi ceva de genul asta... o sa itit zica ca te iubeste cand o sa fie pregatitthinking
Stai chilllaughing.

| troxanici a răspuns:

DACA simti ca vrei sa-i spui TE iubesc, nimic nu te impiedica, iar in felul acesta vei afla daca el te iubeste la fel de mult cum crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 14 ani. o spuneam fiecarei fete, printr-un biletel.la 17 ----18 fecarei domnisoare la a doua sau a treia intalnire. iar de la 20 --la 25 de cate ori era cazul.eram crezut dupa interesul pe care-l aveau ele.de la 25 la 45 in fiecare zi.sotiei mele, si copiilor mei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am fost in aceias situatie ca si tine si i-am dovedit ca il iubesc si pana la urma ne-am despartit despartit ca m-a inselat cu o verisoara de-a mea... m-a durut cand am aflat dar ce puteam sa fac...asa ca te sfatuiesc sa mai astepti putin sa vezi ce simte cu adevarat... sper sa nu patesti ca si mine doar sa te minta iti urez mult succes.