| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 3 luni.Nu m-am indragostit de el la prima vedere, numai el de mine si tot mi-a facut curte.Si nu stiu de ce am acceptat sa fiu cu el.Ne vedem 1 data pe saptamana, cand il vad ma simt bine in preajma lui, dar dupa vreo 3 4 zile incep sa-l si uit,nu mi-e dor de el,nu ma gandesc la el mereu etc.El insa,va spun sincer e topit dupa mine.Dar eu numi inteleg sentimentele:cand il vad ma simt ok,indragostita cred,iar cand pleaca sunt indiferenta, uneori cand nu-l vad incepe si ma enerveaza faptul ca vorbeste prea ca un ndragostit:intruna te iubesc, intruna mi-e dor de tine etc.Ce credeti? Dau funda pentru raspunsuri serioase si niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna :* Incearca sa nu iei niciodata decizii de genul "Uita-l", "Lasa-l in pace", pentru ca astfel de cuvinte nu exista in dictionarul dragosteiwinking. Stiu cam cum sta treaba, am fost si eu intr-o astfel de situatie, dar in rolul baiatului. Deci sa iti explic cam cum stau treburile:

Atunci cand un om iubeste pe cineva, iar acel cineva nu il iubeste, nu este asa de complicat. Daca acel om iubeste la maxim pe acel cineva, iar acel cineva nu il iubeste pe acel om. Fii atenta cum ar fi: El te iubeste nebuneste, si face orice pentru tine, pentru ca te iubeste. Si cum ai spus tu, nu te-ai indragostit de el la prima vedere, dar acest lucru nu este obligatoriu. El iubindu-te (Iti zic din experienta) te-a facut sa te indragostesti de el pe parcurs. Acum esti pe la jumatate. Tu il iubesti, dar nu asa de mult cum te iubeste el. Dar cu cat veti petrece mai mult timp impreuna, vei incepe sa te indragostesti de el. Acest lucru, din perspectiva baiatului, ar fi cam asa: "Eu te iubesc, dar tu nu o faci. Trebuie sa te fac cat mai fericita, pentru ca eu vreau sa te vad fericita, nu altceva. Trebuie sa ma ridic, trebuie sa continui sa traiesc pentru tine, sa te fac vesela in orice fel de situatie. Daca va fi sa fie, tu imi vei cunoaste sentimentele in viitorul apropiat, si atunci vom fi impreuna, fericiti." Cam asa e treaba din perspectiva lui. Iti mai dau un sfat: NU incerca sa uiti de el, pentru ca el nu se va lasa, oricat de mult l-ai uri.winking NU trebuie sa il ranesti, pentru ca tu doar lungesti povestea, el te va iubi si te va iubi si te va iubi pana la nesfarsitwinking. Gandeste-te la asta tongue Tu spui ca te simti fericita cand il vezi, asta e un semn bun, inseamna ca ai inceput sa il iubesti destul de mult happy Dar atunci cand pleaca, nu iti e dor de el, asta deoarece nu ai ajuns la nivelul la care sa il iubesti ca el pe tine. Daca continui sa stati impreuna, vei simti o diferenta, si te vei indragosti de el, asa cum o face elwinking. Daca sta departe de tine mai mult timp, sa spunem ca nu va vedeti timp de o luna sau mai mult, probabil deja ar incepe sa te doara inima happy Inca nu esti in momentul in care sa il iubesti la maxim, din aceasta cauza se intampla asta. Iti spun din experientawinking Am patit acelasi lucru happy Asculta-ma si iti garantez 100000% Ca vei fi fericita toata viata alaturi de el, si el va fi fericit extrem de mult tongue.

Sper ca ti-am fost de folos happy Trebuie sa crezi in acest lucru numit "dragoste", pentru ca, chiar daca inca nu crezi in ea, la momentul potrivit, o vei simtiwinking. Mult succes in continuare :*

| AtIr a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asa, si sa stii ca intr-adevar si eu il iubesc.eram nelamurita pentru ca e primul meu prieten, dar mi-am dat seama ca as fi foarte fericita alaturi de el si el de mine, fiindca in mom. in care ne vedem timpul trece foarte repede si ii arat ca si eu il iubesc.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

El te iubeste dar tu nu, asa mai bine lasa-l

| NnDWtf a răspuns:

Eu cred ca nu am inteles rostul postului tau, si mai cred ca ploua in maxim o ora sau doua.

| Karlitta a răspuns:

Daca-i stii ce-mi plac fetele astea nehotarate ca tine! Si ce sfat ai vrea draga mea sa-ti dau? Tipullui ii place de tine deci normal, ca citez,"te nerveaza". Deci n-am ce sfat sa-ti dau. Poate doar sa te spanzuri si sa faci un bine comunitatii.Mi-as dori sa vada si baiatul ce ai postat acum.Sa vada de ce vipera s-a indragostit. Daca nu il placi il lasi si gata.Ce-i asa o mare problema?

| lexyy a răspuns:

Am fost in aceiasi situatie, exista 2 solutii, ori ii spui ca intre voi nu poate fii mai mult decat o prietenie(ca daca mai trece mult timpu isi dezvolta sentimentele si va fi mai rau)ori va vedeti mai des, si cu timpil o sa incepi sa-l iubesti..crede-ma..am stat 3 luni cu cel mai bun prieten al meu, el era foarte indragostit de mine, si eu il placeam da nu prea..si am decis ca mai bine ramane prieteni decat sa-si dezvolte sentimentele sa sufere mai tarziu, i-am spus pur si simplu ca in 3 luni chiar am incercat sa-l plac mai mult, dar nu-l vad mai mult decat un frate, si a iteles.a fost o perioada in care nu am vb, dar acum e ok. vorbim des..suntem deschisi, in prezent eu avand o relatie de 3 anihappy eu am 18:d, sper ca te-am ajutat, fundita?big grin:*

| Lovee18 a răspuns:

Cred ca nu il iubesti mai deloc.

| Littleman11 a răspuns:

Salut.Incearca sa fi sincera cu el.Sa ii spui ca nu il placi si o sa inteleaga cu timpu'... happy.

| skid22 a răspuns:

Lasa-l in pace, nu-ti bate joc de el.Va suferi din cauza tahappy