| Annelise a întrebat:

Sunt impreuna de aproape un an cu iubitul meu, am fost amandoi in aceeasi clasa. acum trebuie sa mergem la facultate, dar fiecare am ales un oras diferit. ma iubeste. mi a propus ori sa vin impreuna cu el in acelasi oras de centru universitar, ori sa plecam inainte de facultate in strainatate. altfel, daca raman la facultatea unde am fost admisa (diferit orasul de facultatea lui), mi-a spus ca va trebui sa ne despartim si cred ca are dreptate, o relatie, oricat de solida ar fi, revederile la 2-3 saptamani, cateva ore, nu ar face decat sa slabeasca relatia, nu ar mai functiona totul bine, e greu cu distanta si in plus, daca as fi langa el, as fi tot timpul, imi doresc asta, il iubesc, dar pe de o parte as vrea sa si studiez, sa am o cariera mare, ceea ce stiu ca alaturi de el nu stiu daca va fi, pentru ca poate imi va interzice anumite lucruri. ce sa fac? va rog sa nu spuneti chestia cu "nu te iubeste", sa porniti de la ideea ca ma iubeste. dau funda. multumesc

5 răspunsuri:
| Lexy ♥ a răspuns:

Daca te iubeste o sa te sprijine in ceea ce vrei sa faci pe mai departe, vorbeste cu el spune-i ce ai de gand sa faci si vezi cum reactioneaza, poate o sa gasiti amandoi o solutie.Nu poti sa iei o hotarare inainte de a vorbi si cu el.Numai bine.

| iubesc a răspuns:

De ce sa iti schimbi orasul de dragul lui? Te iubeste deci sa te accepte ca vrei sa iti construiesti viitorul... dupa aveti destul timp sa stati impreuna.

| SunnyDay88 a răspuns:

Eu nu inteleg un lucru. de ce trebuie sa fii tu aia ceare renunta la visul ei de dragul lui. de ce daca pentru el nu-i asa importanta scoala (ca altfel nu ti-ar fi propus sa plecati din tara) nu se muta el in orasul ales de tine pentru a studia la facultate?

| belysa a răspuns:

Iubita trebuie sa i-ti asculti inima,laste ghidata de ea. Daca va iubiti ar fi pacat sa va despartiti,si intr-adevar iar ar fi pacat daca nu te duci la facultate acum cand ai ocazia. Vorbeste cu el, spune-i ce ai pe suflet, si impreuna trebuie sa gasiti o solutie, oricare ar fi decizia nu da inapoi, si urmeaza-ti cursul vieti.Pup dulce si succes iubita

| BlackChocolate302 a răspuns:

Daca ti-as spune ca nu te iubeste as inrautati situatia. Cred ca ar fi mai bine sa iti continui studiile.Ar trebui sa fii constienta de faptul ca esti tanara si vei mai intalni multi baieti de acum incolo...Desparte-te de el frumos astfel incat sa ramaneti prieteni si vei vedea ca totul va fi bine. Sper ca te-am ajutat macar un pic :*