| Cornelia19 a întrebat:

Eu consider ca succesul in cariera tine si de centrul universitar in care faci respectiva facultate. Multi spun ca Bucurestiul e cel mai bun din acest punct de vedere, altii fug de Bucuresti ca de nu stiu ce, la Cluj. Acum, voi ce centru universitar preferati si de ce? Unde se invata cel mai bine? Raspunsurile de genul: "nu conteaza unde faci facultatea, important e sa inveti" nu au niciun sens, pentru ca este foarte important si orasul. Deci care ar fi cel mai bun din Romania?

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

In ziua de azi nu ar trebui sa te gandesti unde se invata cel mai bine...si ce anume facultate sa faci cac dupa terminarea acesteia sa ai un job bine platit si de viitor prin care sa duci un trai decent.E adevarat ca si Clujul si Bucurestiul sunt 2 orase mari unde iti poti gasi relativ mai repede de munca decat in celelalte orase. Recomandarea mea este sa te gandesti la a face Dreptul, Medicina, Farmacia (un farmacist castiga in Buc. 3500-4000 lei) sau Limbi Straine(iti poti gasi diverse colaborari la firmele de traduceri) si daca mai faci si un curs in care sa stii calculatorul cat de cat eu zic ca t-ai pus la adapost viitorul.Alegerea finala iti apartine in totalitate si sper sa fie una inspirata. Mult, mult succes!