| iulipocc a întrebat:

Sunt in clasa a VIII -a si imi place foarte mult de o fata din clasa. Nustiu cum sa o cuceresc.Imi puteti da niste sfaturi?(nu sunt chiar fat frumos)vreau sa o abordez incet sa nu ma duc la ea si sa-i zic "te plac". vreau sa o fac pe ea sa zica asta daca ma intelegeti. Ce-l care ma ajuta cel mai mult ii dau funda.

Răspuns Câştigător
| Larisa_3441 a răspuns:

Pai sincera sa fiu, daca as fi in locul ei eu ma chinui sa ii spun unui baiat ca il plac si nu pot mai ales ca am aflat ca e un nesimtit ea nu o sa spuna niciodata...doar daca e vreo curajoasa...tu trebuie sa ii spui asta nu are ce sa se intample rau:d fi TARE

4 răspunsuri:
| Larisa_3441 a răspuns:

Nu trebuie sa fii neaparat fat fat-frumos ca sa o cuceresti nu il asculta pe AlexanderM mi-e de exemplu imi place de un baiat din clasa de 1 an (il iubesc vroiam sa spunlaughing) si nu este un baiat dragut(dar asa sa nimerit) am stat si in banca cu el dar nu neaparat de asta ma atras ochii lui love strucklove struck ft mult niste ochii verzi si acum ma topesc cand ma gandesc la ei si partea proasta e cam mic de inaltime ca mine cu vreo 25 de cmlaughing inca nu sunt cu el dar nu ma laslaughing dint-o prostie (ar trebui sa scriu ft mult) l-am intrebat daca ma place si a zis nu stiu si de atunci ma gandesc incontinuulaughing deci cateva sfaturi:
-o rogi pe diriga ta sa te mute cu ea sau ceva pe langa tine(gasesti o solutie)
-incepi sa intri in vorba cu ea (nu conteaza ce subiect)
-sa vb cu ea pe mess
-si apoi ii zici ca o placi mult mult si asta nu se va schimba indiferent de raspunsul ei., incearca sa fi tandru cu ea si sa vezi ca va merge totul de la sine!
succes si mie si tie!

| GirlAlexia a răspuns:

Si eu am avut un coleg care imi place fff mult de el si cand am inceput scoala cu el am stat in banca de la inceput si am inceput sa ne inprietenim cred ca si el ma place sta des cu mine in pauze si ma suna la telefon destul de des! prin clasa 5 o sa ii spun ca il plachappy

| AlexanderM a răspuns:

Daca nu esti chiar fat frumos.e cam dificil, fa si tu o rugaciune sau imbogateste'te! happy

| iulipocc explică:

Larisa_3441 primi 3 pasi sa zicem ca ii aveam facuti noi acu suntem prieteni(chiar foarte buni).dar al 4 pas e cam greu.(is cam timit si ti-am zis ca as vrea sa o fac pe ea sa spuna asta)