| emmaswan a întrebat:

Iau anticonceptionale Yasmin de 3 luni si acum sunt in cele 7 zile de pauza. Azi e deja a 4-a zi si inca nu mi-a venit menstruatia. Pastilele le-am luat cu regularitate, nu am uitat niciodata de ele, ceai de sunatoare nu am baut (stiu ca afecteaza eficacitatea anticonceptionalului). E cazul sa imi fac probleme? De ce nu mi-a venit inca? A mai patit cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstra poate veni oricand in acest interval. Insa daca pana in ziua a sasea nu vine, du-te la ginecolog imediat. Dupa cum stii, chiar luate corect, pastilele nu asigura o protectie de chiar 100% asa ca, desi putin probabila, o sarcina nu e imposibila.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Menstra vine în acest interval de 7 zile, poate veni și în a șaptea zi!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiind DEJA după a 3-a folie ( urmând a 4-a ) NU sunt normale astfel de dereglări!

Cel mai indicat ar fi să contactezi urgent medicul care ţi le-a prescris.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să mergi la medic, vorbeşte cu un medic şi vezi.
Te pup!