| HDSeer a întrebat:

Sunt indragostit in colega mea de clasa.
Ea e tacuta,pasiva si mereu,la scoala, priveste in jos sau in carte.E frumoasa, ff frumoasa stiu ca e straniu dar e frumoasa si tacuta.Sunt putin ma inalt decat ea si ne cunoastem de cateva luni, de la inceputul anului (2012-septembrie big grin).
Nu are retele sociale si multi prieteni.
Vreau sa o invit la o >plimbareDar cum anume sa o fac?
Ce sa-i spun? Cum sa formulez intrebarea?
Despre ce sa discutam la plimbare?
Cum sa discut cu ea?
Si insfarsit, de cateva zile vreau sa-i spun ca o plac, dar cum sa-i spun?
Ce anume? Genu: "Te iubesc"e prea patetic.
Astept ajutor big grin

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

1. Probabil se va rusina daca ii vei spune direct, incepe cu o discutie despre scoala sau despre cei place ei, apoi incetisor, sopteste-i ca ai vrea sa va plimbati putin sa va cunoasteti mai bine.
2. Poveste-i despre tine, pune-o sa-ti povesteasca si ea despre ea, gasiti lucruri in comun.
3. Discuta-i degajat, sa nu-ti fie teama ca te va respinge pentru ca e timida, poate si ea te place si nu are curajul sa-ti spuna. Fii cat mai natural.
4. Spune-i tot pe ocolite, ca poate o sperii, si tot in soapta, poate nu vrea sa auda si altii.
5. Ii spui pur si simplu ca tii la ea.
Bafta multa si sa fi-ti fericiti.

3 răspunsuri:
| Noone4u a răspuns:

Buna in primul rand nu ai cum sa fi indragosit "in" coleaga ta, poate de colega ta, apoi daca vrei sa o inviti la o plimbare ii poti spune : "Ti-ar face placere sa iesim la o plimbare?", daca iesiti o poti intreba ce ii place sa faca in timpul liber, ce muzica asculta, chestii de genul acesta, iar la sfarsitul plimbarii o conduci acasa si ii spui ca iti place de ea. Gen : "uite, de mult vroiam sa iti spun, mie imi place de tine foarte mult". Bafta!

| marinela92 a răspuns:

Helau! am trecut si eu pe la intrebarea ta si vreau sa iti spun ca de obicei baietii se indragostesc de colegele lor pentru ca seamana foarte mult cu persoanel pe care le-au iubit in trecut si na... pai daca vrei sa fi cu ea nu fi indiferent si orgolios si spune-i ca o placi ca daca nu o pierzi si asa vine craciunu big grin dar e alegerea ta cu cine vrei sa faci asa ca bafta :*

| Satango a răspuns:

Pai ce ai vrea sa ii spui? Te vreau? Aceste doua cuvinte ``Te iubesc`` sunt cele mai potrivite. Daca nu poti sa o faci direct fa-o asa: Lasa-i un bilet in banca in care sa ii scrii : Tin la tine si chiar te iubesc, as vrea sa iesim impreuna astept raspunsul tau. Iar la plimbare discutia va veni de la sine, pe moment. Bafta!