| Iunne a întrebat:

Sunt indragostit nebuneste de o fata, suntem colegi de banca si prieteni foarte buni, cel putin eram pana sa incep sa fiu gelos...
Partea proasta e ca ea nu-si doreste o relatie cu vreun prieten apropriat, acesta e motivul pentru care nu vrea sa fiu impreuna cu ea...
Partea a doua e ca ea a inceput de cateva luni sa tot aiba "Iubiti online", a schimbat pana acum 3 insa cand este cu vreunul sunt singura persoana care e alaturi tot timpul cand are probleme si isi descarca sacosa emotionala. Faza e ca ea se desparte de ei cand sunt aproape sa se vada...
Nu stiu ce sa fac, deja o plac pe fata respectiva de 8 luni, am fost refuzat de 2 ori de ea pe acelasi motiv am incetat chiar sa ne intalnim pentru o luna intreaga, am incercat chiar sa ies cu alte fete in oras la intalnire, dar gandul meu a ramas blocat la ea, asadar nu este o iubire trecatoare...
Adica o plac prea mult si sunt fericit daca ea e fericita, chiar daca nu este cu mine atata timp cat stiu ca ea are un zambet pe fata si se simte bine sunt fericit...

Intrebarea la care as vrea sa-mi raspundeti:
-Merita sa astept ca un prieten ca poate trece peste faza cu "Iubitii online" chiar daca trec ani?
-Merita sa o astept sau ar trebui sa raman in aceasta depresie provocata de ea pana cand o sa reuseasca altcineva sa ma salveze?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu merita sa astepti, nu e atrasa deloc de tine, aia cu "nu sunt impreuna cu prieteni apropiati" e un mod mai frumos si elegant de a-ti spune ca nu te place PE TINE.

| Emma30555 a răspuns:

Nu merita sa astepti, sunt atatea fete, sigur te vei indragosti din nou. Cu fata aceasta singura solutie este sa nu te mai porti ca un amic cu ea, sa pui sa o pui sa aleaga, sa se decida

| QElenaBoghiu a răspuns:

? Dupa parerea mea ai o prietenie foarte fumoasa cu ea nu merita sticata, daca vei fi impreuna cu ea poate sa dureze si un an, dar tot o sa va certati si atunci nu o sa va mai vorbiti, pastreaza relatia asta de prietenie?❤