| JustThat a întrebat:

Sunt indragostita de prietenul meu cel mai bun dar el este cu o fata de un an jumatate... Pana acum, mereu cand ne vedeam ne sarutam si ne comportam ca un cuplu dar asta in privat. In rest era cu iubita lui. Am decis sa nu ne mai sarutam pentru k poate s'ar ajunge prea departe. Tine la mine si tin la el. Vorbim in fiecare zi. Eu vreau mai mult decat o prietenie dar el o iubeste pe ea... Ce pot sa fac? sad funda

Răspuns Câştigător
| FashionQueen a răspuns:

Aceeasi greseala am facut si eu! Am cunoscut un baiat ne intelegeam perfect pana cand am inceput tot asa sa ne sarutam etc si el avea iubita. Exact ca povestea ta. Si crede-ma, am suferit de 10 ori mai mult decat daca nu faceam asta. El o iubea pe ea, dar tinea si la mine. Intr-un final tot cu ea a ramas, iar eu am suferit foarte mult mai ales cand ii vedeam impreuna.straight face Sfatul meu este sa incetati definitiv cu saruturi si altele. Pentru ca daca vei continua iti vei face singur rau. Mai ales daca ei au o relatie de 1 an jumatate, gandeste-te ca este o relatie de mult timp. Incearca sa-l uiti, eventual incearca o alta relatie cu un baiat, poate totusi cat de putin vei mai uita de el! Ramaneti pur si simplu prieteni, sau pentru o perioada scurta nu va mai petreceti asa mult timp amandoi. Iar cu timpul il vei uita si ve-ti reveni la relatia de amicitie. Garantez! Fundabatting eyelashes?

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu iubeste pe niciuna.Nici pe ea nici pe tine.
Daca te iubea renunta la ea.
Daca o iubea renunta la tine.

| Filomena24 a răspuns:

Nu o iubeste, parerea mea! daca in acelasi timp se comporta si cu tine de parca ati fi fost un cuplu...si nu inteleg ce incredere ai avea tu in el daca i-a facut asta fetei de care zice ca e indragostit

| alynutza6820 a răspuns (pentru Filomena24):

Acelaşi răspuns îl am şi eu. straight face
Si nu pot să cred că tu te sărutai cu el ştiind că el e cu alta şi acceptai? straight face

| Cicolatamaruie a răspuns:

Daca o iubeste pe ea, la ce te astepti din partea lui? Parea mea e ca profita de amandoua.Renunta acum, daca nu vrei sa suferi si mai mult mai tarziu.Cauta-ti un prieten care sa te iubeasca si sa te aprecieze doar pe tine.