| BogdanJo06 a întrebat:

Sunt inselat sau sunt eu paranoic?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti inșelat, clar ea are pe altcineva, dar totusi ar trebui sa i ti spună si tie sa fie sinceră, nu inteleg de ce umblă cu trucuri ieftine gen i se inchide brusc telefonul si culmea numai cand vorbeste cu tine, după care telefonul isi revine in mod miraculos si ea stă la taclale toata noaptea pe whatsapp, e o jmecheră această fată, cel mai bine este sa nu i ti m ai faci sperante cum ca vei fi cu ea, ea daca te iubea, te astepta si nu numai atit, te ajuta in problemele cu tatăl tău, dar e clar ca nu i pasă de tine sau de problemele tale, nu ai mentionat ce vîrstă ai tu, ce vârstă are ea, cum ai cunoscut o?

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa mesajul scris anterior, cred ca esti inselat.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| justanotheruser99 a răspuns:

Putin din amandoua.

| Mussette a răspuns:

Orice este posibil.

| Cσcσ a răspuns:

Da-ne mai multe detalii si poate ne dam seama.

| losseru a răspuns:

Nu exista detalii.doar gandul asta care nu te lasa in pace. feel ya

| missakihabara a răspuns:

M.ai prins

| BogdanJo06 explică:

Pur si simplu nu am chef de glumite. Sunt impreuna cu fata respectiva de 2 ani si 2 luni. Eu sunt din Bucuresti, ea dintr-o comuna apropiata cu Ploiesti. Acum 5 luni, am avut o problema serioasa, tatal meu a avut un accident de unde a avut nevoie de bani si a trebuit sa imi iau 2 joburi pentru a face rost mai rapid. In acest interval de 5 luni nu am mai putut sa trec pe la ea absolut deloc, fata ma suna zi de zi, vorbeam, ii povesteam ce fac, era ca si cand ar fi ramas langa mine sa ma sustina si sa imi fie alaturi la greu deoarece eram trist mereu, ajungeam acasa si plangeam doar. Dupa aceste 5 luni, problemele tatalui meu s-au mai ameliorat sa spun asa si acum ca mi s-a luat o piatra de pe inima am inceput sa sesizez mai multe lucruri in neregula cu prietena mea care se intamplau chiar si pe parcursul cand ea a zis ca imi ramane alaturi. :
1. In ultima perioada incearca sa scape de mine, ba ca are treaba cu ai ei, ba ca i se inchide telefonul mereu de la baterie.
2. I-am zis ca vreau sa o vad la care ea nu a parut deloc incantata, am intrebat-o daca mai vrea ceva de viitor cu mine, i-am zis ca vreau sa o iau la mine acasa, asa putem sta mai mult timp impreuna la care ea : '' da, da sigur, te-ai gandit prea tarziu'', i-am repetat intrebarea daca mai vrea ceva de la mine, mai ma iubeste la care imi raspunde : ''Nu te mai iubesc ca nu te-am mai vazut, dar tin la tine si vreau sa te vad si dupa mai vedem''...Nu vrea sa o mai intreb aspecte din astea ca o plictisesc. Pai te poti plictisi pe o persoana la care tii? Ori vrea sa ma vada ori o plictisesc. Eu nu cred.
3. Inainte tragea de mine sa vorbim mai mult, acum mereu ca se baga la somn de la 9, ca e obosita si pe la 2-3 dimineata o vad online pe Facebook si whatsup...
4. Cum am zis si la punctul 1, in fiecare duminica i se inchide telefonul miraculos si se deschide abia luni dimineata. planuisem sa ii fac o vizita intr-o duminica sa vad daca umbla cu altul, dar mi-am zis ca mai astept sa vad si alte semne.
5. M-a scos din relatie de pe Facebook, apare doar ca e intr-o relatie cu o anumita data, dar diferita de data noastra.La un moment dat am fost si blocat pe Facebook pana mi-am dat seama si i-am zis, m- a adaugat inapoi.Nu inteleg de ce a ramas langa mine in aceasta perioada si se purta asa frumos si brusc cum s-au terminat problemele a inceput sa fie asa rece, cum i-am zis ca vreau sa ma duc sa o vad, ma cauta tot mai rar, are telefonul inchis din ce in ce mai des... Pentru mine acel nu te iubesc, dar tin la tine inseamna am pe altul, dar nu-s sigura care-i mai bun. Voi ce parere aveti? Am incercat sa ii explic ca tin la ea si o iubesc si nu vreau sa o pierd la care de fiecare data imi raspunde pe un ton cu nepasare '' da, da, sigur ' Am uitat sa mentionez ca inainte de incidentul tatalui meu ne vedeam de 2-3 ori pe saptamana, eu avand drum tot mai des prin zona unde locuieste. Voi ce parere aveti merita sa ma duc sa confrunt adevarul, sincer sa va spun de asta imi e cel mai frica, imi e ca daca o vad cu altul fac vreo prostie si nu vreau. Ce ma sfatuiti sa fac?

| Mussette a răspuns (pentru BogdanJo06):

Pune din nou aceasta intrebare ca sa primesti mai multe raspunsuri. Eu cred ca te inseala, ca in 5 luni sa nu va vedeti, a aparut un altul. Si comportamentul ei arata asta. Daca tu chiar o vrei, incearca sa o recuceresti si vezi daca se va schimba ceva. Totusi, nu stiu ce incredere poti avvea pe viitor, in cazul in care va aparea o pauza.

| LastBlackNight a răspuns (pentru BogdanJo06):

Te inseala

| Sbbqer a răspuns:

Mate, sincer zi, ii mai mult decat evident ca esti inselat... Ar trebui sa ii faci ceva la aia, sa e tina minte, sincer.

| Petcu_Ioana_1998 a răspuns:

Esti inselat