| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr o mare dilema...straight face azi dimineata am adormit si nu am mai ajuns la autobuz la timp pentru a merge la servici. L am sunat pe prietenul meu cu care sunt de 2 ani impreuna sa ma duca, eram disperata pentru ca era o situatie urgenta. Si el a zis ca nu, ca nu poate. Dar nu avea niciun motiv. Nu avea benzina, dar am zis ca ii dau eu bani. Eu plangeam la telefon ca nu am cu ce sa ajung si el nimic, ma refuza incontinuu pe motiv ca nu poate, iar peste 2 ore cand am mers la el sa vad ce face dormea, deci putea sa ma duca. Bun, asta a umplut paharul. Pentru ca am observat ca de multe ori ma refuza si ca nu ma pot baza pe el dar nici chiar asa...Si ne am facut planuri de viitor, dar nu as vrea sa fie asa straight face adica sa nu am pe cine conta. Ce fac acum? As vrea sa l schimb dar cred ca asa e el. As vrea sa ii fac si eu ceva sa isi dea seama ca nu e bine dar nu stiu ce. Ma gandesc si la cealalta varianta sa ma despart de el petru ca nu vreau sa am un asemenea om langa mine dar mi e greu. Ce sa fac? Are rost sa stau cu el daca e asa?crying

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el?
sa vezi ce spune si el. tongue

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu esti prima si nici ultima care trece prin faze de genu happy! Capu' sus si privirea dreapta niciodata nu sti ce te asteapta.Cum e si proverbul ala,,Barbatul nu ti neam''. Primul prieten barbat al tau trebuie sa fie serviciul, sa nu depinzi de nimeni, sa ai banuti tai pusi deoparte sa nu fi calcata in picioare de absolut nimeniwinking.Ce e al tau e pus de o parte.

| rox13yy a răspuns:

Baieti sunt in toata lumea,de ce sa iti irosesti viata langa unul care nu te merita, daca e asa cum ai explicat inseamna ca nu prea ii pasa de tine, asa ca de ce mai esti cu el?! crezi ca nu ai sa gasesti pe nimeni care sa te iubeasca sh sa te respecte?

| ana_8108 a răspuns:

Pai probabil ca nu iti da prea mare importanta.Si cel mai bine ar fi sa te desparti de el.Intradevar iti va fi greu, dar nu te va mai amagi

| TheStranger a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta, explica-i, daca nu te va intelege, atunci fa ce-ti spune inima. happy

| iuly_8613 a răspuns:

Dai liber ca totusi erai disperata