| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relație cu iubitul meu din Ianuarie 2018 iar el mi-a promis de atunci ca se lasă de fumat. La un moment dat mi-a spus ca s-a lăsat de fumat și m-a mințit pana in ziua de astăzi când am aflat ca de fapt nu se lăsase niciodată. Menționez ca relația este la distanță și ne întâlnim mai rar, dar îmi spune mereu ca ma iubește. Merita sa stai cu așa om? Mulțumesc

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca el ar trebui sa se mai gandeasca daca sa mai stea cu tine.

| Mihhhhhhhh a răspuns (pentru darrio2007):

De ce?

| Angelindeed a răspuns (pentru Mihhhhhhhh):

Daca vrea sa fumeze e alegerea lui. Te porti ca ma-sa.

| Mihhhhhhhh a răspuns (pentru Angelindeed):

Eu ma gândeam la sănătatea lui pentru ca îl iubesc f mult și nu vreau ca sa pățească nimic. Mulțumesc de răspunsuri.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mihhhhhhhh):

Ar trebui sa-l accepti asa cum este. Nu incerca sa il schimbi. Se vede din comportamentul lui, din cate povestesti despre el.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita din alte motive, nu penttru ca fumeaza pe ascuns.
A dovedit clar ca nu-i pasa de tine, cand a acceptat ca cumnatul si surorile lui sa te injure si sa sara cu gura pe tine.
Relatia asta este cu prea multe bube incap, ca sa fie una fericita sau de viitor.
Ce spune baiatul nu valoraeza o ceapa degerata, atata vreme cat ce demonstreaza el, este taman pe dos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

Cred că e problema lui dacă se lasă sau nu de fumat.
Nu ești în măsură să îi impui să renunțe.
Dacă l-ai iubi cu adevărat l-ai accepta așa cum este, cu toate calitățile bune și rele.

| sofisis a răspuns:

Da de ce trebuie sa se lase de fumat? Ce treaba ai tu cu faptul ca el fumeaza?

| Angelindeed a răspuns:

Saracu prefera sa te minta decat sa se desparta de tine asa cum ar trebui. Nu numerita sa stea cu asa om (ca tine).Ar trebui sa-l apreciezi ca te suporta asa