| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 2 ani. Totul a fost bine si frumos. Acum au intervenit si niste certuri, nu se mai comporta ca la inceput... Parca totul e stricat. Din ce in ce mai multe persoane imi spun ca lumea isi face o impresie proasta despre mine. Nici anturajul lui nu e foarte stralucit. Dar nu stiu daca pot sa ma despart de el... Simt ca il iubesc. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Decat sa suferi in continuare si poate mai mult si mai tare cu trecerea timpului, mai bine renunta la el acum cat inca nu este prea tarziu, deoarece in astfel de situatii de obicei finalul relatiei este cel intuit inca de pe acum. Este pacat/inutil sa iti irosesti dragostea si iubirea pe cineva care de fapt nu o merita. Incearca sa gandesti rational si nu te lasa ghidata in viata de inima deoarece ea nu judeca. Multa sanatate si fericire in viata!

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hhehehe sunteti tineri sunteti la varsta cearsafurilor va plictisiti repede e normal relatia e gata e momentul sa va retrageti si sa incercati paturi noi

| Violleta2022 a răspuns:

De cand esti interesata sa-ti decizi viata si fericirea bazata pe ce spune lumea?
Daca nu ai senimente pentru el, despartiti-va, dar in nici un caz nu te mai lua dupa prostiile si invidiile prietenilor!