| fcdsadsadsadsa a întrebat:

Sunt într-o relație de un an cu o femeie mai tânără cu 10 ani decât mine. În ultima perioadă i-am găsit în telefon mesaje dubioase de la niște persoane pe care ea le-a numit ^colegele ei de la serviciu^. Ea, adică femeia cu care încă sunt împreună lucrează pe taxi, ca șoferiță, adică taximetristă mai pe românește iar eu sunt detectiv particular, asta fiind meseria mea de bază. Săptămâna trecută, în timp ce ea era la duș eu eram afară, lângă mașina ei cu care face ea Uber și am auzit telefonul ei sunând încontinuu în mașina ei. Am deschis portiera și când am răspuns, fiind curios, am încremenit când am auzit o voce de bărbat care a întrebat: ^Bună, scumpa mea, în cât timp vii?^.
Am închis pe loc telefonul, l-am pus înapoi de unde l-am luat și m-am prefăcut că nu s-a întâmplat nimic și nu i-am spus nimic ei. Între timp, îmi tot puneam în cap întrebarea: ^oare ea umblă cu prostii sau era doar un client de-al ei?^
Imediat, am pornit telefonul meu pe înregistrare vocală și l-am ascuns sub scaunul din față, de la volan, înainte ca ea să iasă din baie și să plece, întrucât mi-a zis că trebuie să plece într-o altă localitate ca să ia o prietenă și să o ducă la aeroport iar eu m-am comportat normal, ca și cum nu aș avea nimic, bineințeles, nu înainte ca ea să se machieze și să-și ia o fustă scurtă mulată, lucru pe care nu îl face de obicei... Țin să menționez că ea a plecat la ora 22:00 și s-a întors pe la 1:00, puțin amețită și mirosea a alcool iar când am întrebat-o dacă e totul în regulă, mi-a zis că a servit un pahar de vin cu colega ei la un local și că se duce la culcare că se simte extenuată... Imediat după ce ea a adormit, m-am dus la mașina ei să o descui ca să iau telefonul care l-am ascuns cu înregistrarea pornită și am văzut în spate, sub banchetă, o pereche de chiloți de-a ei plus câteva șervețele umede ce păreau a fi folosite și un miros ciudat de transpirație, ca și cum un bărbat ar fi stat în acea mașină și a transpirat. Am luat telefonul de sub scaun iar înregistrarea încă mai mergea așa că am oprit-o și am dat play ca să văd dacă se aude ceva, cumva etc. S-a auzit cum ea a intrat într-un loc, a vorbit la telefon și în câteva minute am auzit pe înregistrare o voce de bărbat care a intrat înăuntru. După vreo 20 de minute, suspiciunea mea s-a adeverit: telefonul pe care l-am strecurat discret sub bancheta ei a înregistrat cum ea și cu un alt bărbat fac sex. Încă nu i-am spus nimic. Mă prefac în continuare că nu s-a întâmplat nimic și mă gândesc să cumpăr o microcameră video și să o ascund în mașină ca data viitoare să văd exact cu cine se întâlnește, unde și cine este tipul care face sex cu iubita mea, iar după aceea, îi voi arăta totul și cel mai probabil ne vom despărți.
Probabil îmi veți spune că de ce am scris asta, că nu-i adevărat etc. dar am simțit doar nevoia să mă descarc oarecum; să vă relatez întâmplarea asta nefericită, cu scopul de a mă mai liniști psihic și, bineînțeles, ca să primesc unele sfaturi din partea voastră deoarece simt că înnebunesc efectiv, îmi explodează creierul în cap și nu știu ce să mai fac. Mă întreb într-una cu ce am greșit, că nu am înșelat-o niciodată, nici măcar o înjurătură nu i-am zis vreodată. Aștept sfaturile voastre happy

9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu merită să mergeți mai departe! Chiar mai mult, puneți înregistrarea pe masă, arătați că știți de aventura ei și vă despărțiți.
Nu merită altă șansă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mă întreb într-una cu ce am greșit, că nu am înșelat-o niciodată, nici măcar o înjurătură nu i-am zis vreodată."
Zici că nu ai înşelat-o sau înjurat-o vreodată de parcă ar fi cine ştie ce realizări pentru tine, nu nişte lucruri absolut normale într-o relaţie.E ca şi cum ai spune "Nu pot să-mi dau seama de ce mi s-a luat permisul că doar n-am făcut niciodată vreun accident şi nici nu am călcat pe nimeni"
Pur şi simplu poate nu se mai simte atrasă fizic de tine sau nu o satisfaci pe plan sexual şi atunci a preferat să caute în altă parte, iar cu tine probabil o fi rămas ori pentru bani, ori din obişnuinţă, ori.....nu ştiu, motivul/motivele le-ai putea ghici tu mai bine.
Indiferent din ce cauză te-a înşelat, nu scuză ceea ce a făcut şi chiar ar trebui să te desparţi de ea.
Cât despre microcamera aia şi faptul că ai înregistrat-o deja, nu ştiu cât de ok ar fi dpdv legal.Aici nu comentez.Aşa,singurul motiv pentru care aş fi vrut eu să aflu în locul tău cine e persoana ar fi fost să n-am vreo surpriză şi să fie cineva cunoscut, mai ales apropiat mie, în rest nu mi-ar păsa. Dacă după voce nu ţi s-a părut cunoscut, nu are rost să te mai complici atât. Pune punct odată şi gata, mergi mai departe.

| Cineva797406016386 a răspuns:

O persoană ca aceasta nu merită un om ca tine, tu trebuie să te despărți instant de ea orice ar zice și să cauți alta cu 2-3 ani mai mică ca tine și cu ia să te faci tot mai rece și mai nedrept cu ia ca să sufere și ia la fel cum suferi tu în acest moment

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te potolesti cu inregistratul si filmatul pe ascuns, deoarece este ilegal si daca iubita ta o sa afle ca ii ascunzi camere video si telefoane prin masina cred ca o sa se desparta ea de tine.

| Dandinelle a răspuns:

Infrunt-o, spune-i ca stii. Nu are rost sa te bagi acum intr-un joc de genul "daca si cu parca". Vorbeste cu ea, spune-i cum te simti si de-acolo ia lucrurile cum le vezi direct. Cu cat esti mai sincer cu tine, cu atat suferinta nu e asa de dura. Iti urez spor.

| mgtow a răspuns:

Lasa-i tot ce are in casa in pungi apoi inregistrarea si valea calugareasca. Data viitoare fa sex cu ele altfel o poti pati din nou

| Valentina8 a răspuns:

Nu e vorba despre tine daca ai gresit sau nu caci chestii de genu se intampla oricum. Mai grav daca nu ai gresit insa oricum s-a intamplat.
Esti detectiv? Bravo. Ti-ai facut meseria bine si cu ea. Ai descoperito, la ce-ti mai pierzi timpul? Desparta-te de ea. Nu mai continua ca asta te face pe tine fraier. Ii permiti unei persoane sa-si bate joc de tine? Daca da, esti jalnic! Daca nu? Ia atitudine. Nu o ierta! Oamenii nu se schimba deci nu visa! Nu exista alt sfat decat sa iei atitudine si sa te descotoresesti de aceasta persoana toxica pentru viata ta. Gaseste-ti alta! Preferabil mai matura, mai responsabila, una care sa te respecte! Unde exista respect NU EXISTA minciuni, NU EXISTA tradare, NU EXISTA insulte, NU EXISTA falsitate, NU EXISTA IUBIRE FALSA. O persoana care te va respecta nu ti va spune niciodata ca te iubeste decat daca e adevarat! O persoana care te respecta este totul! Nu exista respect? Nu exista nimic.
Bafta in a lua decizia corecta!

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cam lunga povestea,dupa ce ai zis ca se auzea cum facea sex,nu am mai citit.
Nu mai avea rost, cum nu mai are rost nici tu sa mai ai vreo legatura cu ea.
Inselatu nu e de tolerat.
Chiar daca uneori e vina barbatului ca nu-i ofera ce are nevoie, nu se procedeaza asa...
Deci ma repet, spune-i pa, fara circ si alte nimicuri.

| vikingul84 a răspuns:

Îți plac fanteziile și ție happy