| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un vis foarte ciudat. Sau mai bine zis un coşmar.
Am visat că eram singură în casă, mama era la ţară în vis tocmai atunci murise bunicul (el a murit de vreo 10-11 saptămâni) şi cică eram bântuită nu ştiu de cine. Mă tot plimbam pe lângă uşa de la ieşire şi la un momendat a venit o prietenă pe la mine. Am stat amândouă la tv, am mai discutat, am râs şi după a trebuit să plece la ea acasă. Când a plecat şi am închis uşa de la ieşire am auzit o voce zicând : "Auuu". era de copil, pe urmă m-am dus la mine în cameră şi tot auzeam acea voce repetând "auuu, auuu". Peste ceva timp se făcuse linişte eu mă uitam la desene şi când m-am dus să mă uit în oglindă iar am auzit o voce. Am deschis uşa de la intrare că ieşiseră toţi vecinii pe scară. şi am chemat-o repede pe prietena mea iar. Şi pe perete apăruseră nişte mâini şi scria "Pleacă odată din casă" şi auteam şi râsete. Peste ceva timp s-a nimerit proful meu de religie pe scară şi i-am arătat şi m-a pus să întreb ce vrea acel copil/bărbat de îmi bântuie casa dar nu a răspuns, după care a spus că pleacă şi se întoarce şi când a plecat el iar apăruseră nişte mâini pe pereţi aşa desenate cu sânge şi râsete. La un momendat am sunat-o pe mama să-i spun ce se întâmplă şi să vină să mă ia de-aici şi a zis că imediat etc. Şi m-am dus cu prietena mea jos la scară, ne-am întâlnit cu un amic şi l-am rugat pe el să mă ducă la ţară şi când să ne urcăm în maşina lui am putut să văd cine bântuia apartamentul, era un bărbat cu barbă şi mustaţă dar nu l-am recunoscut, iar când a văzut că l-am văzut a dispărut. gen s-a făcut invizibil dar tot era în maşină. Şi m-am dus eu repede, l-am tras de picioare şi cred că a intrat în corpul prietenului meu că mi-a zis să urc în maşină repede şi a pornit-o. L-am rugat să oprească să o luăm şi pe amica mea şi nu a vrut înnebunise şi avea un râs malefic aşa că am sărit eu din maşina! După m-am trezit că mi-a sunat telefonul. Aş vrea să stiu ce înseamnă acest vis sau coşmar. chiar mă simt aşa cu frica dar nu ştiu de ce. dau FUNDĂ! scuzaţi categoria big grin!

12 răspunsuri:
| AVRILavigne1000 a răspuns:

O intrebare... bunicul tau avea barba cand a murit?

| SmilerXd a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Nu.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru SmilerXd):

Mai ai rude moarte?

| SmilerXd a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Da un unchi, dar el a murit cand eu aveam 6 ani. atat

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru SmilerXd):

Am inteles ti-a fost apropriat bunicul si incepi sa il visezi in zise e totul exact opusul daca ti-a zis pleaca din casa inseamna ca vroia sa stea mai mult cu tine si tot asa nu iti pot descifra tot visul unele lucruri nu trebuie sa le stiu eu incearca sa vezi mesajul din vis

| amaliaamely a răspuns:

Hei! Poate ai cosmaruri pentru ca nu te-ai rugat searahappy.Sau nu te-ai dus la bisericahappy. Este foarte important sa te duci la biserica si sa te rogihappy
imi pare rau ca nu e acesta raspunsul pe care il vroiai.
Dar totusi sper ca te-am ajutathappy

| SmilerXd a răspuns (pentru amaliaamely):

Multumesc, intr-adevar nu ma rog dar imi fac cruce si zic : "Doamne, ajuta-ne!" asa m-am obisnuit dupa bunicul...

| Heav a răspuns:

Stai liniștită. Cumva bunicul tău a fost prima persoană din viața ta (puțin mai apropiată) care a murit?

| SmilerXd a răspuns (pentru Heav):

Da, la 6 ani a murit un unchi de-al meu. dar atunci nu stiam nimic, iar bunicul mi-a fost ca un tata. mereu ma gandesc la el. imi e dor de el... si mama de la visat doar 1 data bunica (sotia) lui de 2 ori, nasa mea 1 data, varamea 1 data. eu l-am visat de 4 ori.

| Heav a răspuns:

Păi și mie mi s-a întâmplat să am vise ciudate. Bunica mea a murit acum mult timp (jumătate de an) și încă mai am coșmaruri, din alea ciudate. Am avut vise și cu ea și fără ea. toate aveau ceva în comun. Oricum, eu zic că e de la „trauma" pe care ai suferit-o. happy Nu te simți tocmai ok când cineva moare și ai uneori vise ciudate. E asta și. filmele la care te uiți. laughing Încearcă să vezi ceva cu floricele și ponei înainte de culcare(înțelegi tu ideea). thinking

| SmilerXd a răspuns (pentru Heav):

Ehh. nu m-am mai uitat la filme de groaza sau d-astea de 3 luni si cevastraight face. ma uit la iubiri secrete si traznitii. in general la 9 jumate ma pun sa dorm.

| Heav a răspuns (pentru SmilerXd):

Păi da, dar subconștientul tău reține anumite lucruri, iar în vise le revezi uneori. E de la filmele alea de 3 luni și moartea bunicului tău. Nu ești bântuită, lol.