| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua.
Sunt căsătorită de jumate de an
Ne cunoaștem din 2020. Eu am 25 de ani el are 31. Este o problema care persista la noi in relație de ceva timp.
Lipsa sexului. Noi locuim cu rudele într-un apartament cu o camera de ceva Timp, mai exact de anul trecut in toamna. Suntem peste hotare si greu se găsește chirie acum din acest motiv nu ne-am mutat singuri încă. Si desigur ca suntem in Căutare. Am zis sa concretizez si asta. Nu avem parte de intimitate in casa, desigur ca mai mereu este cineva acasă. Si când nu e nimeni acasă deja soțul muncește. Dar avem mașina si e destul de spațioasă bancheta din spate. Dar am făcut doar câteva ori sex in ea. E cald afara putem gasi locuri in natura cât mai departe de ochii lumii. Adică dorința sa fie ca găsim unde sa facem dragoste..Am încercat sa discut cu el aceasta problema încă de anul trecut. Dar situația pare sa fie si mai rea. Dacă înainte făceam 2-3 ori pe luna. Acum in general nu am făcut sex o luna de loc. Si când facem parca facem la insistenta mea dar își da drumul rapid, si cam atât se face ca îl interesează sa ma simt si eu bine dar e doar cu vorba. Nu m-a atins in zona intimă de nu știu cât timp, I-am zis ca as vrea oral, i-am zis ca vreau atinsa. As vrea si eu sa simt plăcere când facem sex si ca vreau sa o facem mai des. Este sănătos, ii place si lui sexul. Doar ca cred ca nu ii mai place cu mine. Mereu când facem, este o partida de sex grabita fără multe atingeri si fără multe sărutări.
Am tot discutat cu el, si se face ca înțelege si mereu da vina pe oboseala de la munca, Ori pe mine gen :ca ți-am propus câteva ori dar nu ai vrut. După ca se gândește la probleme etc. Parca are 0 interes când merge vorba despre aceasta activitate cu mine, in general despre intimitate.
I-am explicat ca simt nevoia sa avem si noi un pic de intimitate mai de calitate, chiar dacă suntem la moment intr-o situație mai grea, putem sa găsim ieșiți din situație, vrea sa ma Simt si eu bine si mai des sa fie
Măcar 3 or pe săptămâna. Nu insist la o cifra anume, poate sa fie si de 2 ori pe săptămâna, poate fi si in fiecare zi, ca nu vreau sa programam sexul. Vreau doar sa avem o viața sexuală sănătoasă, in care ambii primim plăcere.
L-am întrebat dacă problema e in mine poate, ori ceva nu îl mai aranjează la mine, a zis ca nu este nici o problema, si ca pentru el sunt cea mai frumoasa si ca ma dorește mereu. La vorbe e una, iar in realitate e altceva. Îmi lipsește sexul enorm. Ma mai masturbez din când in când uitându-ma la diferite filmulețe cu bărbați care se masturbează. Dar Am început sa doresc sa fac sex nebunește. Câteodată ma gândesc ca as face si cu 2 o data la ce pofta am de sex. Si ma gândesc mai des ca dacă am o sa am ocazia sa-l înșel nu sunt sigura ca o sa o fac pentru ca il iubesc foarte mult si il doresc doar pe el, dar probabil as face-o doar din motivul ca am nevoie sa ma simt dorita si simt dorința de a face sex cu cineva nu doar sa ma masturbez câteodată.

14 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Unde ți-a fost capul când te-ai măritat cu un prăpădit de bărbat care la varsta lui nu a fost în stare sa aibă o locuință a lui? Este un zgârcit ordinar pentru ca nu închiriază camera la hotel sa va bucurați de intimitate. Rudele alea șterg pe jos cu voi precum o cârpă și tu accepți sa faci sex în mașină cu ratatul tău soț. În locul tău URGENT divorț, omul de lansa tine e un incapabil și un sclav

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu sa stau inghesuit intr-o camera cu tot familionul dupa o zi grea de munca... numai de sex nu mi-ar mai arde. Azi asa, maine asa... te resemnezi, te impaci cu ideea ca nu faci sex si nu mai faci eforturi.

| CrisTinuta2020 a răspuns (pentru suntserios):

Cum adică sa te resemnezi cu ideea ca nu mai faci sex, am 25 de ani acum sunt o femeie tî

| StoicAnalysis a răspuns (pentru CrisTinuta2020):

De ce nu va luati o chirie intr-o garsoniera? E mai ieftina si scapati de tot stresul asta. Nu-mi spune ca nu gasiti, ca se gasesc la orice pas chiriile. Eu de exemplu, acum un an, mi-am gasit chirie a doua zi dupa ce m-am decis sa ma mut.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru suntserios):

Viata trista

| VrRos05 a răspuns (pentru CrisTinuta2020):

Hai să facem împreună că și eu simt dorinta infernală și nu am relație de foarte mult timp.
Doar o facem și atat, nu punem sentimente.Am ceva experienta, aș putea să te satisfac cum trebuie.Da mi mesaj.

| VrRos05 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

La unii problema e că nu au deloc și la unii problema cea mare e că au dar nu au unde să facă, vai...

| Violleta2022 a răspuns:

Aveti o singura solutie: mutati-va de urgenta singuri, fiindca casnicia asta se va rupe curand, daca mai stati claie peste gramada, cu rudele.

Sincera sa fiu nici nu stiu de ce te-ai dus acolo de la inceput, ca nu-i normal sa stati toti intr-o singura incapere, precum tganii in cort, claie peste gramada, batranii cu copii si sa faceti sex, unii langa altii.
Mutati-va de uregnat sau intorceti-va acasa in tara, unde nu va distrugeti casnicia ca aia este deja pe destramate.

| mihai69 a răspuns:

Prea multe probleme s-au adunat simultan la voi, la el mai ales.
Nu spun că la 30 de ani nu mai ai nevoie de sex, dar nici nu mai fierbi după o felie de fofo ca la 16...
Și când nu ai nici loc, iar timp de calitate nu prea e... La asta se ajunge.
Voi aveți nevoie de o vacanță. Nu la mare, undeva la o pensiune "in the middle of nowhere".
Și până la urmă, nici o partidă de sex sănătos (chiar dacă e extramarital) nu e de lepădat...

| Miruna333 a răspuns:

Te inteleg perfect, am fost si eu acolo. Cand nu mai exista sex, nu mai e relatie. Totusi, stati singuri in camera, nu? Eu asta am inteles. Ati putea face sex.
Cu cat incerci sa o lungesti, cu atat iti va face mai mult rau. Degeaba tu iti dai interesul si iti doresti daca el nu depune absolut nicun efort. E normal si firesc sa simti tot ceea ce simti, e normal sa te gandesti sa il inseli si sa faci sex non stop. Cea mai buna alegere ar fi sa divortezi. Nimic nu se va mai schimba cand ai ajuns in acel stadiu. Stiu ca iti doresti sa se poata schimba ceva si nu vrei sa il lasi din cauza acestui aspect, dar, fara sex, nu e relatie, sunteti doar prieteni atat, fara intimitate, nu mai exista nimic. Vei incerca sa lupti singura, pe el nu il intereseaza si asta nu va rezolva cumva problema voastra.
Cand vei ajunge sa fii satisfacuta cu adevarat si sa nu mai ceri lucruri pe care nu ar fi trebuit sa le ceri vreodata, ci sa iti fie oferite zilnic, iti va parea rau ca nu ai ales sa parasesti relatia mai devreme.

| Hypefox a răspuns:

Draga mea. Pana la urma ai 25 de ani. Nu aveti copii. Okay, am inteles ca stati cu familia de anul trecut, dar atata timp cat dormiti in acelasi pat adica nu sunteti copii de zici ca nu va lasa mami si tati sa stati in acelasi pat. Ba dimpotriva sexul e si mai interesant cand e cu cineva acasa, e mai asa pe interzis, e mai incitant, trebuie sa fi tacut, una alta. Faceti baie impreuna si faceti un sex spontan acolo ca doar nu vine familia in baie cu voi si nu cred ca va interzice sa mergeti in acelasi timp la baie. i-ar *** pe ei grija ca stati o jumate de ora in baie sau are el mustrari ca isi da seama familia ce faceti voi acolo. Okay e si varsta, are 31, munceste, foarte bine, dar spune-i si tu ca nu poti sta cu el in pat frateste, sa-ti mai puna mana pe o buca ceva ce naiba. Daca într-adevăr nu mai poti si chiar vrei sa ai intimitate cu el, eu iti zic sa-l iei asa frumos si sa-i zici clar direct, ori ne **** ca vad ca c-am dai chiulu, ori ies si ma *** cu unu. N-ai de ce sa ai frica sa-i vorbesti in halul asta. Eu am 20 de ani, a meu 25. Ce ar insemna, sa-mi faca mie cand am 25 si el 30, asa ceva, il scot pe pres.
Bine ca nu e cazul, este al 2lea meu partener dar sincer iti spun ca e ceea ce trebuie, adica partenerul conteaza.

Ce traiesti tu acum am avut eu cu primul meu partener, fix la fel cum esti tu, a existat o perioada cand a stat cu mine si ai mei acasa, oricum, nu se putea face ceva. Da si cand se mutase singur, tot nu ma satisfacea, termina imediat. Ma puneam in cur si in cap si ii explicam ce si cum vreau, da parca ii era frica sa puna limba, mana, orice si dupa 2 ani cu toate ca era "prima iubire" i-at dat viteza ca nu puteam sa ma inteleg numai la vorbe dar in pat nimic.
In schimb partenerul actual, eu sunt prima care trebuie sa se simta bine apoi el. Am rupt patul la propriu de cateva ori. laughing

Zici ca nu se tine mult, gen sexul se face imediat, termina si te lasa neterminata. Fix asa am fost eu cu primul meu iubit ca si de asta l-am lasat, ca lui ii placea sa fie satisfacut da invers p'la.
Ca sa tina mai mult spune-i cand face dus cand vine de la munca sa-si dea o l'ba si dupa vreo ora c-am asa sa iesiti pana la colt cu masina. Hai ma ce dracu, la 30 de ani trebuia sa rupa patu, nu chiar ca in tinerete da totusi. Are o femeie tanara.

Tin sa precizez, chestia asta care o simti acum, ca vrei nebuneste este din cauza faptului ca te lasa frustrata, mereu neterminata si de asta vrei mai mult mai mult, ba chiar si actu ala sexual la o luna cand il faceti, faptul ca tu nu ai orgasm, te tine si mai mult si el termina imediat sau iti e frica ca termina repede tu nu si in loc sa simti placere iti e frica ca te lasa din nou asa. Asa am fost eu.

Daca eu am putut si acum sunt bine, nici la tine cazul nu-i pierdut si te poti gandi serios sa mergi cu altcineva. Si eu sunt tot in strainatate. Tot poti gasi pe cineva, crede-ma.
Si eu am stat sa rezolv, sa-i zic pe toate limbile dar intra pe o ureche si pe alta iesea. Nu ai ce sa-i faci. Nu prea ii place puta probabil. ori n-a fost invatat ori cine stie.

Ori daca nu incepe si tu sa pui chestii sexy pe tine ori sa-l atingi într-un fel sau sa-i vorbesti intr-un fel.

Daca NIMIC nu merge, e prea confortabil cu situatia si nu o sa se schimbe vreodata poate nici cand va mutati doar voi 2.

| AdeLeu a răspuns:

Ati devenit colegi de camera si atat.
Despartirea e inevitabila, nu o mai lungi
Nu te lua dupa vorbe, ia-te dupa fapte, spune una, face alta
Ai nevoie de cineva care sa faca, fara sa spuna

| Stropdeparfum a răspuns:

Buna, eu am 17 ani si sunt fata si daca te uiți pe profilul meu am si eu o situație asemănătoare.
Te inteleg enorm, nu mi se pare normal deloc ce face, dar din propria experiență actuala..mai ales, pot spune ca probabil nu il atragi cu adevărat, sau maxim..sa aibe el nu stiu ce stres, desii ma indoiesc.
N ai cum sa nu ti dorești sex cu un partener atat de dornic de dragoste.
Eu zic sa te gândești serios la a te despărți de el, dar mai întâi umpleti paharul, vorbește cu el și spune i tot ce simti, ceva de pierdut crede ma ca sigur nu ai.
Vezi ce spune, si cum se comporta dupa.
Apreziaza ți tinerețea si nu ti o pierde langa un bărbat care nu știe sa te faca sa te simti femeie, atrăgătoare si sa te iubeasca din orice punct de vedere.