| adina2003 a întrebat:

Sunt intr-o relatie stabila de 3 ani si cred ca acum vrea sa ma ceara! Nu stiu cum sa procedez, cum sa-i spun ca vreau sa ma marit cu el, fara sa par o nebuna!
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| iubesc a răspuns:

Pai daca tu esti asa nerabdatoare ai putea sa ii bati unele apropouri gen...m-am visat in rochie de mireasa, etc. Bafta.

6 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Pai dupa 3 ani ar trebui sa nu mai existe anumite bariere intre voi de genul "cum sa-i spun ca...". Normal ar trebui ca el sa faca primul pasul asta, dar tu ai putea sa bati anumite apropouri sa vezi reactia lui.

| h3r a răspuns:

Păi dacă tu consideri asta, înseamnă că așa e. Mai e ceva de zis? Nu.

| AndyLavy a răspuns:

Printr-un simplu DA cred ca ar fi suficient. Iar daca va iubiti atat de mult incat sa va casatoriti de ce vrei sa iti ascunzi adevaratele sentimente fata de el?

| adrianamara a răspuns:

Pai zii asa in gluma si vezi cum reactioneaza, daca e de bine fa-i tu o sugestie!

| Ivanovicius a răspuns:

Nu stiu ce fel de raspuns astepti de la noi. Nu o sa pari ca o nebuna. Cu siguranta, o sa incepi sa plangi, vei sta 20 de secunde pentru emotii si vei murmura "Da". Apoi... Iti incepi aventura! Noroc si felicitari!

| mario1234 a răspuns:

Nu ai grija nu o sa pari o nebuna deoarece tu o sa faci asa : el trebuie sa faca primul pas chiar daca tu esti nerabdatoare si asa ar fi normal si demn de un barbat care-si iubeste iubita sau in cazul vostru viitoarea sotie. Bafta si aveti grija de voi.