| alexeytzu a întrebat:

Salut.Sunt nou pe site happy Mi se pare interesat TPU si m-am gandit sa pun si eu o intrebare la care nu pot sa-mi raspund singurhee hee... Am o amica, imi place de ea si as vrea sa am o relatie intima cu ea, dar ea are prieten. Nu stiu cat de apropiati sunt ei, insa eu vreau sa o cuceresc intr-un fel. Sunt mai timid de fel si mi-ar fi rusine sa-i spun in fata. Nu am experienta, nu stiu cum sa procedez. Poate ma ajutati voi intr-un fel big grin dau funda love struck Multumesc

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu esti timid,ea are prieten.
Cam imposibila situatia asta si sfatul meu e sa te mai uiti in jur,poate gasesti alta fata sa-ti placa.
Intotdeauna vrem ce nu putem avea si poate ca lucrul asta sa te faca si pe tine sa o vrei atat de mult.
Fata e intr-o relatie, nu stii cat de buna sau rea, dar bine ar fi sa nu incerci tu sa o strici.Nu cred ca daca tu ai fi impreuna cu ea ti-ar place sa intre un altul intre voi.
De aceea,las-o pe ea sa hotarasca cu cine vrea sa fie,daca nu ti-o poti scoate din minte,tine doar aproape,incearca sa-i castigi increderea si,cine stie,poate intr-o zi, necajita si dezamagita de actualul ei iubit, vei fi tu cel care o va consola!
Succes!

3 răspunsuri:
| Euics a răspuns:

@alexeytzu. uite. mai intai intereseaza'te de relatia ei.( dar nu preah evident) ca sa nu strici ceva ff grav. ma rog, dupa ce te'ai interesat incearca sa te apropi de cerkul ei de prieteni, apoi vorbeste cu ea si iti dau un mik sfat daca esti timit incerk sa citesti niste bancuri, glume, chestii amuzante ( nu porcarii) si fi glumetz, multe fete le plac umorul.happy Ji o sa fie a tha. dar nu te grabi la faza cu intimul. insa poti sa vb cu ea deskis.pe tema asta.( si nu te repezi. azi esti cu ea. maine o intrebi) nu e bine. sperr ca te'am ajutat. fundita?

| Elenaa21 a răspuns:

Pai, de exemplu... ia-ti inima in dinti, pentru ca nu ii sta bine unui baiat sa fie timid. Voi ar trebui sa fiti aia curajosi, mereu dispusi la orice. dar, revenind la intrebare, cel mai bine ar fi sa o chemi intr-un loc, unde puteti vorbii deschis [nu va crede nimic altceva, decat daca o lasi tu sa creada] si ii spui ca iti place de ea. [In cazul in care ea nu mai este virgina, poate fii dispusa la ONS-uri ( One night standuri, adica sa petreaca o noapte "intima" cu tine ) doar daca nu tine la prietenul ei foarte mult sau nu ii este frica de noi incercari.] Dar in cazul in care nu accepta, cel mai bine ar fi sa nu insisti si sa iti gasesti o alta fata... Dar in general trebuie sa ii castigi increderea intai. tongue

| Biiia21 a răspuns:

Pai,de exemplu daca sunteti prieteni o poti invita la tine acasa si tu poti baga un film puteti sta pe canapea sau in pat si pueti incepe discuta deschis ca ea sigur va intelege si poti face tu prima miscare, depinde in ce ipostaze sunteti succes