| Bellathaa a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu ceva. De aproape un an sunt intr-o relatie cu un baiat pe mesenger... nu ne-am vazut niciodata. Eu vreau sa ne despartim. dar nu stiu cum sa-i zic. sa nu-l ranesc. Crede-ti ca e mai bine sa-l fac pe el sa ma paraseasca sau sa-i spun direct? P.S: Ne-am certat mai demult si ne-am despartit, si peste cateva zile a venit sa-si ceara scuze si ca vrea sa ne impacam. Atunci m-a facut nesimtita. Vi se pare normal? Ce sa fac? Ajutati-ma va rog. FUNDA + VOT.

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Daca tu nu mai vrei, nu trebuie sa te comporti urat ca sa il faci pe el sa se desparta de tine. Daca nu mai vrei, inseamna ca ai motive, deci cel mai bine ar fi sa ii spui direct. Dat fiind ca nu v-ati vazut niciodata, probabil nici nu ati investit prea multe sentimente, ca intr-o relatie in adevaratul sens al cuvantului, in care doi oameni se intalnesc, se saruta, se iubesc si asa mai departe. Probabil ca nu-i va fi tot una, dar nici nu cred ca va suferi chiar atat de mult din moment ce nu te-a vazut nici macar o data. Cat despre faptul ca te-a facut nesimtita. orice om la nervi spune multe, dar asta nu-i da dreptul nici unui baiat sa jigneasca o fata, e un lucru urat si care nu se face. Deci, daca tie nu-ti mai place si simti ca nu te mai leaga nimic de el, eu zic sa nu mai pierzi timpul, despate-te de el si cautati un baiat cu care sa ai o relatie adevarata, nu una virtuala. Crede-ma e mult mai frumoasa realitatea. Baftaa;*

5 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Daca te-a facut nesimtita trebuia sa nu-l mai accepti de atunci.
Daca vrei sa pari tu victima fa-l pe el sa te paraseasca. Fa ce nu-i place lui.
Daca nu..mai bine ii zici direct.

Bafta!

| neutrino a răspuns:

Ai o relatie dar nu v-ati vazut. Cum vine asta? Vezi sa nu ramai gravida! Atunci cand nu vrei sa mai vorbesti cu cineva, ii spui direct ca nu te mai intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nou relatiile sunt pe messenger...

| Ho1 a răspuns:

Eu am avut astfel de situatii! Daca nu ma vrei sa fii cu EL atunci>>>
1. poti sa nu-i mai sccrii nimic
2. Zii ca ti-a aparut probleme cu ochii si doctorul ti-a spus sa nu mai stai la calculator....etc(si alte probleme)
3. Spune-i>
4.(daca este in alta tara, spune-i)>asa vreau uneori 2 stele se despart si nu ai intelege DE ce?!
7. PE mesenger mi-a venit o scrisoare de la o fata unde scria

| Bellathaa explică (pentru Ho1):

Superb punctul 7!happy Poate o sa-l pastrez ca plan Bhappy Sau A. mai vedem. P.S imi pare rau ca nu-ti pot da si tie Fundastraight face