| Ralf1971 a întrebat:

Sunt mai bune bordelurile decât prostituția sa fie ilegală?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Statul roman e prea prost sa accepte legalizarea prostitutiei

| Prezidentul a răspuns:

Da, asa putem taxa prostituatele si vor fii mai scumpe. Glumesc.

Probabil singura diferenta poate fii igiena, in rest nu vad avantaje...

| Ralf1971 explică (pentru Prezidentul):

D-mnule am fost recent in Germani si am aflat ca o prostituata castiga foarte mult in raport cu un angajat si ele lucreaza in bordeluri pentru a fi protejate de psihopati si primaria controleaza fisa medical de analize, pentru a nu se raspandi bolile cu transmitere sexuala.
Fetele se bucura de aceleasi drepturi ca orice angaja, asigurare de sanatate, vechime in munca, etc.
Prostitutia nu va disparea niciodata asa ca este mai bine sa fie legalizata, asa cum era inainte de razboi.

| Prezidentul a răspuns (pentru Ralf1971):

Eu ce am spus? Singurul avantaj este igiena, care include oarecum eliminarea bolilor, dar o sa vina cu taxe in plus, preturi mai scumpe. Avem bani, no?

| Ralf1971 explică (pentru Prezidentul):

Da ați răspuns bine, dar prea simplu fara să dezvoltați problrma.
Sunteti un om inteligent si va rog sa ma scuzati daca sunteti deranjat.

| RAY a răspuns:

Cel mai bine e ca fetele sa fie controlate medical indiferent unde practica meseria, eu personal nu am nimic contra prostituei daca e sa fim sinceri iubita aia care are un interes nu e exact la fel ca o prostituata? macar aia nu te minte ca te iubeste, in deutschland ja ist sehr gut alles

| corbulalbrosu a răspuns:

Bordelurile sunt institutii legalizate, fetele care lucreaza acolo au carte de munca.De asemenea au carnet de sanatate vizat la zi.Si pe langa astea castiga si statul ceva, in loc sa intre acele venituri in buzunarul pestilor.

| SkyPilot a răspuns:

Eu personal as fi in favoarea bordelurilor, desi nu folosesc astfel de servicii. Vor veni bani la buget prin taxe, scade somajul, fetele vor putea fi controlate medical, va fi mai igienic, vor fi mai putine crime impotriva prostituatelor, nu mai umbla pe strazi... ar fi multe argumente pro-bordeluri.

| AdiNutuu a răspuns:

Eu zic ca nu e bine mai du-te si la biserica

| Ralf1971 explică (pentru AdiNutuu):

Atata timp cat prostitutia este cea mai veche meserie si nu va disparea niciodata
pentru ca nu poate fi oprita, este mai bine sa fie legala pentru ca este mai usor de controlat acest fenomen, statul incaseaza taxele de la prostituate, prostituatele au vechime in campul muncii, sunt protejate la agresiunile fizice si psihice la care sunt expuse si care pot duce uneori la decese, sunt verificate din punct de vedere medical impotriva bolilor cu transmitere sexuala fiind obligate sa se trateze si sa nu mai raspandeasca bolile. Este mai rau daca prostitutia este ilegala existand foarte multe riscuri ce nu pot fi evitate. In cartea sfanta curvia este considerata un pacat si este adevarat, dar acest pacat atata timp cat nu va disparea niciodata, asa ca trebuie controlat acest pacat daca vrem sa fim realisti.

| Ralf1971 explică (pentru AdiNutuu):

Eu zic ca esti complet neinstruit/a sau incult/a.

| Rusu_Bogdan_1998_a1Oq a răspuns:

Da, aduc bani la buget