| mentholinks a întrebat:

De ce filmele porno (sex pe bani) sunt legale dar prostitutia (sex pe bani) este ilegala?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca filmele porno nu sunt chiar sex pe bani. Plus filmele porno sunt create in cadru organizat, legal, verificat, partenerii sunt de cele mai multe ori stabili, sanatosi samd.

Plus si prostitutia e legala in anumite tari

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca prima este o adevarata industrie, este facuta intr-un cadru legal si se platesc taxe catre stat, pe cand in cazul prostitutiei sunt ocolite si incalcate toate legile fiindca se fac intr-un cadru ilegal femeile sunt efectiv exploatate fiind considerate adevarate sclave.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu te-ai informat corect. De fapt și prostituția este legală.

| doctorandus a răspuns:

In Romania prostitutia nu mai e infractiune, poate fi cel mult contraventie.

| ToKen a răspuns:

Tre' sa ai autorizatie ca sa te ftzi, pnm

| ubox7007 a răspuns:

Pt ca prostitutia este un focar de boli!, doar pentru ca ti se pare ok, nu inseamna ca este