| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nelamurit cu o chestiune. Am avut un contact sexual cu o fata, protejat desigur. Dupa ce s-a consumat actul fara sa ejaculez, am indepartat prezervativul. Am mai stat putin si am introdus degetul in vaginul ei. Sun sanse sa-mi fi ramas lichid seminal pe deget dupa ce am indepartat prezervativul si sa ne trezim cu o sarcina?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă tu nu știi, noi de unde?
După îndepărtarea prezervativul, te speli pe mâini!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Șansele sunt extrem de mici, dar există.
Pe viitor fii mai atent și spală-te pe mâini de fiecare dată înainte să atingi vaginul partenerei, pentru că nu există doar riscul unei sarcini nedorite, ci și unei infecții. Fetele sunt foarte sensibile.
Mai multă grijă pe viitor! Iar dacă îi va întârzia ciclul, să faceți un test de sarcină! Succes.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Depinde cat ai stat, oricum spermatozoizii mor in contact cu aerul

| anonim_4396 explică (pentru WeedGotMeCrazy):

Pai doar ce am pus prezervativul folosit pe un servetel, m-am asezat langa ea, am luat-o in brate, am schimbat 2-3 vorbe si am introdus degetul...

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista riscuri dar mici

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu exista nici-o sansa de a ramane insarcinata fata. Poti sa stai linistit.winkinghappy