| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de niste raspunsuri ca sa calmez un tovaras.Sa scurtez totul.Se poate ramane insarcinata de la petting fara penetrare si ejaculare?(el mi-a spus ca a atins capul penisului care era ud cu lichid seminal iar apoi a introdus un deget in vaginul ei.A facut acest lucru din neatentie.)El spune ca degetul nu era imbibat cu acel lichid, doar putin umed.As dori raspunsuri concrete, dau funda.
PS: Ea este virgina.

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Ma...as fi inclinata sa spun ca nu exista riscuri.
Ok, spermatozoizii traiesc in interiorul femeii pana la 3 zile ...deci faza cu ph-ul cade din start.
Nu prea conteaza daca era imbibat sau nu...parerea mea e ca este la noroc aici. Conteaza f mult atat de organismul fetei cat si de calitatea spermatozoizilor barbatului. Uneori poate prinde sarcina dintr-o singura picatura mica de sperma, alteori te chinui cu anii sa faci un copil sau nu poti face si punct.
Nu vreau nici sa zic ca sunt riscuri ca sa nu-l panichez, nu vreau nici sa-i spun sa stea calm si sa se trezeasca cu vreo surpriza pe cap.
E la ghici. Sa zicem ca inclin mai mult spre nu... ca nu sunt riscuri asa mari.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se poate ramane, stati linistiti

| adrykiba a răspuns:

Intr-un mililitru de sperma sunt cam 30 milioane de spermatozoizi, iar la o ejaculare "normala" se ejaculeaza cam 2-6 mililitrii, iar 1 singur este SUFICIENT ca sa fecundeze ovulul, deci exista riscul sa ramana insarcinata chiar daca nu ejaculeaza in ea mai ales daca se afla in perioada cu fertilitate ridicata.
Dar totul depinde de cat de adanc, de perioada ei fertila si de noroc.

| Vix999 a răspuns:

Daca avea sperma pe deget si a bagat degetul in vaginul fetei, da... exista riscuri destul de mari. Si daca nu era sperma si era doar lichid pre-ejaculator tot e risc pentru ca si ala contine spermatozoizi.
Irelevant ca ea este sau nu virgina!

| SagaKZX a răspuns (pentru Vix999):

El spune ca nu era imbibat degetul, doar putin umed cu acel lichid.Eu i-am spus ca ph-ul vaginului nu este asa de prielnic pentru spermatozoizi, de aceea mor atatia pentru unul singur.Acel lichid contine spermatozoizi in nr foarte mic, deci mai mult ca sigur ei au dat coltul laughing.A bagat degetul vreo 5 sau 6 cm.Ce sa zic, nu ma pricep asa de bine, de aceea am pus intrebarea aici.Tu ce parerea ai, avand in vedere ce am mentionat mai sus?

| Vix999 a răspuns (pentru SagaKZX):

Ma...as fi inclinata sa spun ca nu exista riscuri.
Ok, spermatozoizii traiesc in interiorul femeii pana la 3 zile ...deci faza cu ph-ul cade din start.
Nu prea conteaza daca era imbibat sau nu...parerea mea e ca este la noroc aici. Conteaza f mult atat de organismul fetei cat si de calitatea spermatozoizilor barbatului. Uneori poate prinde sarcina dintr-o singura picatura mica de sperma, alteori te chinui cu anii sa faci un copil sau nu poti face si punct.
Nu vreau nici sa zic ca sunt riscuri ca sa nu-l panichez, nu vreau nici sa-i spun sa stea calm si sa se trezeasca cu vreo surpriza pe cap.
E la ghici. Sa zicem ca inclin mai mult spre nu... ca nu sunt riscuri asa mari.

| Terminatorul2 a răspuns:

Nu n-are cum sa ramina gravida ca nu o avea si ala deget de 10 centimetri laughing

| MasterOfTheDarkArts a răspuns:

nu...e virgina si lighidul nu a patruns pana in vaginul ei, stati linistitiwinking

| cretzolino a răspuns:

Buna Ziua! as avea si eu o intrebare.am 17 ani si as vrea sa fac sex neprotejat dar mi-e frica sa nu las fata gravida.normal daca nu las in ea nu ramane gravida da pe parcursul actului sexual la baieti iese cv lichid pe canalul uretral.cu acel lichid este risc sa las gravioda fata sau numai daca ejaculez in ea? vreau sa ma lamureasca cineva