| ElenaGhilbert a întrebat:

Sunt o fata draguta, desteapta, cu simtul umorului, intelegatoare etc etc. Dar la mine se uite unii baieti bleah. Imi fac unii complimente, dar cind se incepe o relatie, imi spun ca sunt prea serioasa! Stiu ati zice ca e devreme la 14 ani relatie, care relatie, invata! Dar vreau sa stiu punctele voastre de vedere

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Pai asa sunt tinerii si tinerele, nu le plac lucrurile serioase, datorita imaturitatii. Problema este la ei nu la tine.

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Te lauzi singură și vrei să afli părerea noastră? La 14 ani, nimeni nu vrea o relație serioasă doar distracție.

| AdelinaC a răspuns:

Depinde ce vrei tu de la o relatie.
La 14 ani nu poti avea ceva serios, ci numai relatii pasagere. Inteleg ceea ce vrei ca asa eram si eu va varsta ta, dar nu acum! Ai rabdare sa mai cresti, se vor maturiza si baietii si pe la 20 de ani vor cauta ei fete serioase si ori nu vor gasi, ori nu ii vor accepta ele. Ai doar rabdare si asteapta ca totul sa fie facut la timpul lui.
Daca vrei distractie, nu te mai arata serioasa, baietii vor sa se simta bine la varsta asta si nu pun suflet pe relatii.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Poti avea iubit, cine te opreste?

| DragosConstantin a răspuns:

Vrei punctul meu de vedere...e trecut de ora 12 la culcare!

| corbulalbrosu a răspuns:

Vei invata cu timpul sa te faci placuta, la fel vei invata arta flirtarii.Conteaza foarte mult sa fii serioasa dar sa nu cazi in extrema de a deveni de fapt o nesuferita.Esti la varsta la care majoritatea fetelor incep sa se transforme din fetite in domnisoare, adolescente.Deci nu e prea devreme pentru inceperea unei relatii, la inceput de prietenie care pe parcurs poate evolua si se poate transforma intro frumoasa poveste de iubire.

| LoveSleep a răspuns:

Care-i năcazu' că nu pricep?