| xlally a întrebat:

Heii TPU.

Deci unui baiat de la scoala ii place de mine(mi-a spus pe mess) E cu un an mai mic ca mine, dar si mie imi place de el. Eu sunt o fire asa mai retrasa. Prin pauze nu putem sa incepem o discutie nici cum. Simt ca se uita la mine cand ma plimb cu colega mea, si eu ma mai uit la el cand nu se uita el la mine. Nustiu, niciunul dintre noi nu indrazneste sa incepem o conversatie.

Ce as putea face eu? V-am spus ca sunt un pic cam retrasa(Timida).

1 răspuns:
| CitiLin a răspuns:

OK.Fii atenta.iti zic din proprie experientza.ca relatie d genu nu o sa mearga...insa puteti incerca. spune-i tot pe mess daca nu ai curaj in fata daca e de acord sa vorbitzi dupa ore.asa intr.un parc.numai voi 2.sa nu fiti deranjatzi. daca zice da.intalnestete cu el.si vezi daca are curaj sa faca un pas.ar fi imposibil sa nu faca caci ii place de tine si aveti intimitate. daca nu si nu iti da cv de inteles actioneaza tu. spune-i ce simti.altfel nu prea se poate. Funda?big grin