| ramonatm17 a întrebat:

Sunt partial linistita. Ieri dimineata am facut un test de sarcina care a iesit negativ iar azi mi-a venit stopulhappy acum nu mai sunt asa stresata, dar as vrea sa stiu cam ce sanse sunt acum sa fiu insarcinata in cazul in care testul e eronat?straight face

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a venit in ziua in care trebuia si va fi normala, sanse zero. Daca menstruatia a intarziat, sau a venit mai devreme, exista sanse sa fie de fapt o sangerare de implantare a sarcinii. De aceea, e bine sa repeti testul de sarcina la 7 zile de la aparitia sangerarii/

| monyk a răspuns:

BUna, nu cred ca esti insarcinata, stai linistita. Odata ce ti-a venit menstruatia si testul ti-a iesit negativ, atunci e in regula.Pt.linistea ta, mai fa un test de sarcina de alta marca, dar nu stiu daca chiar e nevoie.
Daca menstruatia este normala, adica aceeasi culoare si cantitate ca inainte, atunci e in regula.Sunt sanse minime sa fi insarcinata odata ce ai menstruatia normala, daca erai insarcinata menstruatia nu mai aparea, sunt cazuri in care exista menstruatii peste sarcina, dar sunt rare si nu sunt la fel ca menstruatia adevarata, sunt false menstruatii.
E adevarat ca testele nu sunt 100% sigure dar poti sa stai linistita ca nu cred ca e vorba de o sarcina la mijloc.

| Octavutzu a răspuns:

Pai o data ce ti-a venit menstruatia poti sta linistita, nu ai cum sa fi insarcinata.

| PisuCluj a răspuns:

Daca ti-a venit stai linistita.

| waffel a răspuns:

Imi cer scuze ca ma bag aiurea dar nu gasesc unde sa scriu intrebarea mea...am facut sex protejat cu iubita, dupa 3 zile a racit la ovare cam tare, trebuia sa ii vina cm de 10 zile, teste sia facut 2 (dupa o luna si 10 zile de la actul sexual)si au iesit negative dar nu le-a facut dimineata...este vreo sansa sa fie eranate?,, eu ma sperii cam tare de felul meu.este de la raceala dereglarea asta asa mare?