| xFaith a întrebat:

Sunt pe cale sa ma despart de prietenul meu, din pricina "vecinului" sunt daramata. am o relatie de 1 ann jumate si s-a schimbat radical de cand a intrat acest vecin in viata noastra. ( am mai postat cateva intrebari pe tema astan )
Si simt ca nu mai am aer. de 2 saptamani o tin numai in plans. nu mai suport viata asta. nu imi vine sa cred cum totul o sa se duca dracu, din cauza unui vecin.
Emotiile mele sunt inghetate. nu mai imi vine sa fac nimic, nu mai sunt in stare de nimic. nu mai sunt acea fata vesela. zambitoare, am devenit melancolica,trista, speriata.
Ce sa fac in situatia asta?

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Daca tu dupa un an jumatate de relatie nu etsi in stare sa ai incredere si sa vorbesti cu iubituk tau deschis atunci scuza-ma, da' nu prea te inteleg.
Tu nu poti sa ii bagi mintile in cap disperatului aluia? Spune-i clar ce vrei si ca nu ai nevoie sa te atinga sau sa provoace tensiuni in relatia ta, pune piciorul in prag! Vede ca tu nu raspunzi si nu arati faptul ca ce face el te deranjeaza asa ca insista sperand ca va reusi.
Tu intri in depresie pentru niste baieti? Of, of, of, pai ce te faci mai tarziu, cand mai cresti? Cand apar relatii mult mai serioase?
Ai doua posibilitati: ii spui iubitului tau si daca nu te crede atunci inseamna ca merita sa ii faci vant sau nu ii spui si induri. Ce preferi?
Succes, orice ai alege iti urez sa fie decizia care sa te avantajeze.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca viata voastra s-a daramat si emotiile tale au ingretat din cauza unui vecin, chiar ca nu mai ai alta varianta decat sa te inchizi in casa, si sa nu mai iesi pana cand nu uita vecinul de existenta ta.

| hummmer a răspuns:

Inscenează-i ceva(sânge pe uşă, găseşti tu)şi cheamă poliţia. Tot scapi de el vreo câteva zile.

| Liliana1981 a răspuns:

Daca era iubire n-avea cum sa se strice relatia din cauza vecinului. Parerea mea.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Nu știu care e povestea ta, însă e greu să cred că un simplu vecin e în stare să te aducă în starea aceasta.
Evadează undeva un weekend măcar cu iubitul tău și puneți lucrurile la punct!

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Vorbeste cu prietenul tau despre vecinul tau si explica-i situatia si daca nu accepta.Ar trebui sa te desparti de el. Daca vrei iti dau id meu si te mai ajut cu sfaturi.Mult succes!

| IAndra a răspuns:

Da ce face vecinu?